Як приймати «Амбробене»

Основним компонентом «Амбробене» є амброксол. Ця речовина стимулює утворення слизу бронхіальнимизалозами, розріджує її і сприяє її виведенню з бронхо-легеневої системи. «Амбробене» сприяє утворенню сурфактанту - поверхнево-активної речовини, що перешкоджає спадання дрібних бронхів і альвеол. Препарат випускають в різних лікарських формах: таблетки, капсули, тривалої дії, сироп, розчини для прийому всередину і для інгаляцій, розчин для ін`єкцій.

«Амбробене» призначають у складі комплексної терапії гострих і хронічних бронхітів і пневмоній, що супроводжуються сухим кашлем. Засіб застосовують і при лікуванні недоношених дітей з метою стимуляції утворення сурфактанту в бронхо-легеневої системи. Таблетки препарату приймають по 1 шт. 3р. в день (в перші 2-3 дні), потім по 1 шт. 2р. в день. Капсули п`ють по 1 шт. 1р. в день. Розчин «Амбробене» для прийому всередину призначають в перші 2-3 дні по 4 мл 3 р. в день, потім 2 р. в день в тій же кількості. Розчин для ін`єкцій застосовують по 1 ампулі 2-3р. в день.«Амбробене» для інгаляцій призначають по 2,5 мл, процедури проводять 1-2р. в день. Сироп дорослі приймають у кількості 10 мл 3 р. в день (в перші 2-3 дні), потім кратність прийому зменшують до 2-х разів. Дітям молодше 2-х років препарат призначають по 2,5 мл 2 р. в день, дітям 2-5 років цю дозу призначають 3 р. в день, дітям, які мають вік від 5-ти до 12-ти років, - по 5 мл 2-3р. в день. Препарат потрібно застосовувати не довше 5 днів.

Відео: Кашель. Кашель у дитини

«Амбробене»: протипоказання, побічні дії

«Амбробене» протипоказаний при гіперчутливості його компонентів, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, епілепсії. Капсули не можна призначати дітям віком до 12-ти л., Інші форми (крім сиропу) протипоказані дітям до 6 років. Сироп можна застосовувати в будь-якому віці. З обережністю препарат призначають при порушенні функції нирок і печінки, при порушенні рухової функції бронхів в поєднанні з виділенням великої кількості мокротиння. У періоди вагітності і лактації засіб застосовують тільки за призначенням лікаря.

Відео: Медрецепт - Амбробене 75мг капсули 10шт

«Амбробене», в основному, переноситься добре. Іноді спостерігається сухість у роті, підвищене слиновиділення, блювота, нудота, запор, діарея, головний біль, порушення сечовипускання, нежить, сухість в горлі і бронхах. Можлива поява алергічних реакцій. При швидкому внутрішньовенному введенні розчину можуть з`явитися головний біль, підвищується артеріальний тиск, з`являється раптова слабкість, важкість у ногах, задишка.