показання


«Аскор» призначають при захворюваннях органів дихання, що супроводжуються кашлем і утворенням в`язкого мокротиння. Зокрема препарат застосовують для лікування гострих і хронічних бронхітів, в тому числі обструктивного і трахеобронхіту, пневмонії, коклюшу, паракашлюку. Також засіб використовується для лікування бронхіальної астми, туберкульозу і емфіземи легенів.

Інструкція по застосуванню


Препарат в будь-якій лікарській формі слід приймати 3 рази в день. Таблетки «Аскор» призначають дорослим і дітям старше 6 років. Дозування для дорослих пацієнтів і дітей з 12 років становить 1 таблетку, дітей 6-12 років - 0,5-1 таблетку за прийом.

Сироп «Аскор» дорослі приймають по 10 мл, при цьому при необхідності дана доза може бути збільшена відповідно до рекомендації лікаря. Дітям 6-12 років слід давати по 5-10 мл, дітям до 6 років - по 5 мл сиропу «Аскор» за один раз. Діти старше 12 років приймають доросле дозування. Препарат можна відміряти за допомогою чайної ложки - в ній міститься 5 мл засобу.

Протипоказання


«Аскор» не слід приймати при печінкової і ниркової недостатності, виразковій хворобі в стадії загострення, шлункових кровотечах. Лікування препаратом протипоказано при хворобах серця, в тому числі аортальному стенозі, міокардит, аритмії, а також при гепертоніческой хвороби. Чи не призначають «Аскор» і при декомпенсованому цукровому діабеті, гіпертиреозі, глаукомі.

Під час вагітності лікуватися «Аскорілом» не рекомендується. Препарат в цей період можна приймати тільки за призначенням лікаря. Годуючим жінкам при прийомі «Аскор» необхідно тимчасово призупинити лактацію. Дітям до 6 років не слід приймати препарат у формі таблеток.

застереження


«Аскор» не слід вживати одночасно з протикашльовими засобами - це може утруднити вихід мокротиння. Не рекомендується поєднувати ліки з теофеліном, блокаторами бета-блокатори, антидепресантами. Про всі застосовувані в період призначення «Аскор» препаратах слід повідомити лікаря.

Лікування «Аскорілом» може викликати побічні реакції у вигляді підвищеній нервовій збудливості, тремору, судом, головних болів, порушень сну, прискореного серцебиття. З боку шлунково-кишкового тракту - блювота, діарея, нудота, загострення виразкової хвороби. Серед інших можливих побічних дій препарату відзначаються бронхозпазм, колапс, шкірні алергічні реакції, рожевий колір сечі.