Необхідно враховувати, що препарат даної фармакологічної групи може використовуватися при сухому, а також при мокрому кашлі. Однак найчастіше застосування цього медикаментозного засобу рекомендується для лікувальної терапії безпосередньо сухого кашлю. Це пояснюється тим, що «Аскор» містить активну речовину гвайнезін, який сприяє значному збільшенню легеневої мокротиння і її виведенню. Потрібно розуміти, що такий препарат відмінно підходить для лікування хронічних і гострих хвороб дихальної системи, що супроводжуються рясним і сильним кашлем. До таких захворювань належать: бронхіт, туберкульоз, пневмонія, бронхіальна астма, пневмоконіоз, коклюш, емфізема легенів.

Крім того, лікарський засіб «Аскор» має в складі сальбутамол, що впливає на усунення спазм бронхів. Завдяки даному компоненту здійснюється чистка легких і збільшується їх обсяг. Відбувається розширення корональних артерій, знімається опір в гортані, знижується тиск. Крім цього, препарат «Аскор» містить діючу речовину бромгексин, що сприяє виникненню продуктивного відкашлювання мокроти. Цей компонент стимулює роботу миготливого епітелію, внаслідок чого прискорюється відходження мокротиння. Також, Бромгексин блокує кашель, значно пом`якшує його.

Які є протипоказання до застосування препарату «Аскор»


Найчастіше при використанні даного медикаменту проявляється звичайна непереносимість на деякі компоненти препарату. У тому випадку, якщо у пацієнтів є проблеми з роботою серця, то приймати «Аскор» для лікувальної терапії кашлю настійно не рекомендується. До захворювань серцево-судинної системи відносять: аритмію, міокардит, аортальний стеноз, артеріальна гіпертензія, пороки серця.

Відео: Кашель, протикашльові препарати. Лена КузьмінаКрім того, заборонено приймати такий медикамент при ендокринних порушеннях: гіпертиреоз, цукровий діабет. Також «Аскор» категорично протипоказаний при наявності ниркової і печінкової недостатності, глаукоми, виразки і шлунковому кровотечі. Крім цього, його не можна вживати в період вагітності, оскільки небезпека заподіяння шкоди здоров`ю малюка перевищує очікувану користь від лікування.

Які існують побічні дії препарату «Аскор»


При лікуванні таким лікарським засобом у пацієнтів можуть спостерігатися такі побічні ефекти: порушення сну, диспепсія, збільшення частоти пульсу, головний біль, зміна кольору сечі, зниження артеріального тиску, алергічні реакції - набряк Квінке, кропив`янка.