Як приймати муколітики «АЦЦ» і «Лазолван»

Муколітичні засоби призначають при хронічному і гострому бронхіті, пневмонії, бронхіальній астмі, муковісцидозі. Подібні ліки розріджують мокротиння, не збільшуючи її в обсязі, тобто вони позбавлені негативних властивостей відхаркувальних препаратів. Зокрема, «АЦЦ» ( «Ацетілстеін») проявляє пряме муколитическое дію, в результаті знижується в`язкість і еластичність мокротиння, значно поліпшується її відділення. Засіб знижує активність запалення в бронхах і легенях, нормалізує клітинний склад бронхоальвеолярной рідини.

«АЦЦ» призначають дорослим і дітям від 14-ти років по 200 мг 2-3 рази на день. Шипучі таблетки потрібно розчинити в 1/3 ст. води і приймати 1 раз в день. Дітям у віці від 6-ти до 14-ти років дають по 200 мг препарату двічі на день. Дітям у віці від 2-х до 6-ти років призначають по 100 мг 2-3 рази на день. При гострому перебігу захворювання тривалість терапії становить 5-14 днів. При хронічних хворобах засіб застосовують від 2-х тижнів до 6-ти місяців і довше.«Лазолван» розріджує в`язку і застійну мокроту за рахунок стимуляції особливих серозних клітин слизової бронхів. Препарат знижує її кількість, відновлює склад бронхіального секрету і його властивості, стимулює рух війок епітелію бронхів, перешкоджає їх злипанню. Він сприяє збільшенню змісту сурфактанта, це покращує еластичність легенів. Препарат підсилює місцевий імунітет, має антиоксидантну, протизапальну і протинабрякову дію.

Таблетки «Лазолван» призначають дорослим по 1 шт. (30 мг) тричі на день. Сироп призначають дорослим і дітям від 12-ти років по 10 мл двічі на день. Дітям від 6-ти до 12-ти років дають по 1 ч.л. сиропу 2-3 рази на день. Дітям у віці від 2-х до 6-ти років призначають по 0,5 ч.л сиропу 3 рази на день. Дітям до 2-х років дають по 0,5 ч.л. двічі на день. Тривалість прийому препарату - 14 днів.

Як приймати «Бромгексин», «Карбоцістеін»

«Бромгексин» надає протикашльову і слабке бронхолітичну дію, за паливною ефективністю він значно поступається «лазолванів». Лікувальна дія починає проявлятися тільки через 1-2 дні після початку прийому препарату. Дорослим призначають по 1 2 таб. (По 8 мг) 3-4 рази на день. Дітям від 3-х років дають по 1 таблетці (по 4 мг) тричі на день. Дітям до 3-х років ліки не призначають.

«Карбоцістеін» нормалізує кількість келихоподібних клітин, знижує вміст слизу в бронхіальному секреті, нормалізує його склад і покращує властивості. Препарат сприяє відновленню слизової оболонки, активізує діяльність реснитчатих клітин, підвищує захисні властивості органів дихання. Дітям від 2-х до 5-ти років дають по 2,5-5 мл 2,5% -ного сиропу 4 рази на день. Дорослим необхідно приймати по 2 капсули або 15 мл 5% -ного сиропу тричі на день. Після поліпшення стану слід пити по 1 капсулі або по 10 мл сиропу тричі на день. В період лікування Муколитики не можна приймати від кашлю лікарські засоби.