Характеристика «Амбробене»


Ліки випускається в наступних формах: сироп, капсули, таблетки, розчин для інгаляцій, ін`єкцій і прийому всередину. Активним елементом препарату є гідрохлорид амброксола. Він стимулює слизову оболонку бронхів через серозні клітини. Також амброксол збуджує клітини миготливого епітелію і зменшує в`язкість мокротиння, тим самим покращуючи мукоциліарний транспорт.


Препарат призначається при хронічному і гострому бронхіті, пневмонії, астми, бронхоектатичної хвороби, а також при запальних недугах дихальних шляхів, що супроводжуються порушенням розвитку і відходження мокроти. Лікарський засіб застосовують у недоношених дітей і немовлят для стимуляції синтезу сурфактанту в складі комплексного лікування. «Амбробене» протипоказаний при гіперчутливості до речовин препарату, непереносимості фруктози, першому триместрі вагітності, виразкового захворювання дванадцятипалої кишки і шлунку.

Відео: Стопангін - Показання до застосування
Під час прийому лікарського засобу можуть виникнути побічні явища: лихоманка, алергічні реакції, нудота, діарея, блювота, слабкість, сухість у роті, венозні набряки, головні болі і т.д. Не можна разом з «Амбробене» приймати інші протикашльові препарати. Може розвинутися застій секрету і придушення кашльового рефлексу. Спільний прийом препарату з амоксициліном, еритроміцином, цефуроксиму збільшує концентрацію антибіотиків в бронхіальному секреті та мокротинні.

Інструкція по застосуванню


Таблетки, сироп, розчин і капсули «Амбробене» використовують всередину після їжі. Ліки необхідно запити чаєм або теплою водою.


Дітям 5 - 12 років рекомендується приймати «Амбробене» у вигляді таблеток по одній штуці на добу. Дорослим пацієнтам призначається по 1 таблетки три рази на день вперше 2 - 3 дні, потім по одній таблетки два рази на добу. Капсули приймають дорослі і діти старше 12 років по одній штуці в день. Сироп призначається маленьким дітям до 2 років по 2,5 мл два рази на добу, від 2 до 5 років - по 2,5 мл три рази на день, від 5 до 12 років по 5 мл два - три рази на добу.


Розчин для інгаляцій і прийому всередину дозують за допомогою мірного стаканчика. Всередину малюкам до двох років рекомендується приймати ліки по 1 мл двічі на день, від двох до п`яти років - по 1 мл три рази на добу, від 5 до 12 років - по два мл два-три рази на день. Дорослим призначається по 4 мл тричі на день. Також дорослим пацієнтам і дітям старше п`яти років рекомендується 2 інгаляції по 2-3 мл розчину, дітям до 5 років - по 1 - 2 інгаляції на добу по 2 мл. Дозування для розчину на ін`єкції розраховує лікуючий лікар.