«Флюдітек»: показання до призначення, рекомендовані дози для дітей

«Флюдітек» дітям призначають при гострих і хронічних бронхолегеневих захворюваннях, які супроводжуються кашлем і утворенням в`язкого мокротиння. До таких хвороб відносяться: бронхіт, бронхіальна астма, трахеїт, трахеобронхіт, бронхоектатична хвороба. Препарат дітям можуть призначити і при гострих або хронічних запальних хворобах носа і середнього вуха, які супроводжуються утворенням слизу: середньому отиті, риніті, синуситі.

«Флюдітек» сприяє відновленню слизової оболонки і її специфічного захисту, покращує діяльність миготливого епітелію. Аналогами препарату за діючою речовиною є: «Бронхобос», «Флуіфорт», «Лібексін Муко». Аналоги по чиниться дії: «Амбробене», «Ремеброкс», «Бромгексин», «Синупрет», «Аскор», «АЦЦ», «Лазолван», «Флавамед» і деякі інші.Дітям у віці від 1-го місяця до 2-х років в день дають по 1-2 ч.л. сиропу, розділених на 2 прийоми. Дітям від 2-х до 5-ти років дають по 1 ч.л сиропу 2 рази на добу, дітям від 5-ти років - по 1 ч.л. 3 рази на добу. Дітям від 15 років слід приймати 5% -ний сироп «Флюдітек» по 1 ч.л. 3 рази на добу. Ліки п`ють натщесерце або після 2 годин після їжі. Максимальний лікувальний ефект від застосування засобу розвивається через 2-3 години після прийому, муколітичну дію зберігається до 8-ми годин. «Флюдітек» застосовують не довше 10 днів.

Відео: Дитячий кашель. Кашель у дітей лікування і масаж

Побічні дії, протипоказання до застосування «Флюдітек»

Побічними діями «Флюдітек» є: блювота, нудота, метеоризм, болі в епігастрії, діарея, кровотечі з шлунково-кишкового тракту, порушення з боку нервової системи (слабкість, нездужання, запаморочення), поява алергічних реакцій (свербіж, кропив`янка, ангіоневротичний набряк). При передозуванні з`являються нудота, діарея, біль у шлунку. У цьому випадку проводять симптоматичне лікування.

Слід враховувати, що при одночасному застосуванні сиропу «Флюдітек» з «теофіліну» підвищується бронхолитический ефект, при його застосуванні з атропіноподобнимі і протикашльовими препаратами лікувальний ефект від прийому «Флюдітек» знижується. При одночасному прийомі сиропу з антибактеріальними і глюкокортикостероїдними препаратами посилюється ефективність терапії запалень дихальних шляхів.

Препарат протипоказаний при гіперчутливості до його компонентів, виразці шлунка і 12-палої кишки (особливо в стадії загострення), загостренні хронічного гломерулонефриту, циститі, сироп 5% -ний не застосовують у дітей віком до 15 років, 2% -ний сироп не дають дітям до 1 міс.