показання


«Курантил» застосовують для лікування і профілактики хвороб серця і судин. Зокрема, препарат використовується при терапії ішемічної хвороби, стабільної стенокардії, порушеннях кровообігу в судинах мозку, тромбозах і тромбоемболії. При складній вагітності «Курантил» призначається для попередження плацентарної недостатності. В як імуномодулятор препарат застосовують при грипі та ГРВІ.

Інструкція по застосуванню


Таблетки «Курантил» приймають за годину до їди. Препарат ковтають цілими, запиваючи водою. При лікуванні порушень мозкового кровообігу призначають по 75 мг «Куранти» 3-6 разів на день, максимальна доза - 450 мг на добу. При ішемічній хворобі 3 рази на добу показаний прийом 75 мг «Куранти».

При коронарної недостатності приймають по 25-50 мг також тричі в день. Для запобігання та зменшення агрегації тромбоцитів на добу призначається 75-225 мг препарату в 3-6 прийомів. При важкій формі захворювання добову дозу «Куранти» можна збільшити до 600 мг.

Відео: Еуфілін ДарницяДля профілактики грипу та різних ГРВІ слід 1 раз на тиждень приймати 50 мг препарату. Курс попереджає терапії триває 4-5 тижнів. Особам, які часто хворіють на ГРВІ, для профілактики рецидиву призначають курс терапії в 2-2,5 місяця з частотою прийому препарату 1 раз в тиждень. У цьому випадку «Курантил» п`ють по 50 мг двічі на день з інтервалом в 2 години.

Розчин для ін`єкцій «Курантил» застосовують в / м або в / в повільно. Добова доза при парентеральному введенні становить 150-200 мг. Дитяча дозування визначається з розрахунку 5-10 мг / кг в день. Точне дозування і частоту прийому «Куранти» встановлює лікар.

Протипоказання


«Курантил» не призначають при гіперчутливості до його компонентів, а також при нестабільної стенокардії, стенозном атеросклерозі коронарних артерій, гострої стадії інфаркту міокарда. Препарат протипоказаний при важких формах серцевої недостатності, порушення функцій нирок і печінки. Не слід приймати даний засіб при виражених змінах тиску, колапсі і хронічних захворюваннях легенів. Дітям до 12 років приймати препарат не рекомендується.

Побічна дія


В період лікування «курантилом» можливі побічні ефекти у вигляді зниження тиску, тахікардії, головного болю, диспепсії, діареї, блювоти, загальної слабкості, бронхозпазм, шкірних висипань і почервонінь шкіри. Також можливі зміни властивостей тромбоцитів. Як правило, побічні ефекти виникають нечасто і проходять самостійно.