У яких випадках можна приймати «Стодаль»?

Сироп «Стодаль» застосовується при лікуванні кашлю всіх типів у дорослих і дітей. Строгих протипоказань до застосування препарату немає, проте його не призначають при підвищеній чутливості до одного або декількох компонентів.

У період вагітності «Стодаль» допускається застосовувати тільки після консультації з лікарем, а використовувати сироп під час I триместру вагітності небажано. У період грудного вигодовування прийом сиропу також не рекомендований, тому що в його складі є значна кількість етанолу: 69 мг етанолу міститься в одній чайній ложці препарату і 206 мг - в одній столовій ложці. З цієї ж причини «Стодаль» з обережністю призначають пацієнтам, що страждають на алкогольну залежність, а також особам з вираженими порушеннями функції печінки.Пацієнтам з цукровим діабетом при прийомі препарату необхідно враховувати, що в його складі міститься досить велика кількість цукру: в одній столовій ложці сиропу «Стодаль» міститься 0,94 хлібних одиниць, а в одній чайній ложці - 0,31 хлібних одиниць.

В інструкції до препарату не наводяться вікові обмеження до застосування, однак фахівці вказують, що «Стодаль» слід використовувати для лікування дітей не молодших двох років.

Правила прийому препарату «Стодаль»

Дорослим пацієнтам слід приймати по 15 мл сиропу (1 столова ложка) від 3 до 5 разів на день в залежності від вираженості кашлю. Доза препарату для дітей становить 5 мл (1 чайна ложка), а кратність прийому може бути такий же, як для дорослих пацієнтів.


Як правило, при інтенсивному кашлі «Стодаль» приймають до 5 разів на добу, а потім у міру поліпшення стану кількість прийомів знижують. Випивати сироп рекомендується за півгодини до їди або через такий же час після прийому їжі. Відразу після прийому сиропу не слід пити або є, так як це може дещо знизити його терапевтичну дію.

Тривалість лікування необхідно узгоджувати з лікарем. «Стодаль» відпускається з аптек без рецепта і в більшості випадків може застосовуватися без попередньої консультації з фахівцем, але якщо після декількох днів лікування поліпшень не спостерігається, необхідно звернутися до лікаря. Консультація фахівця необхідна також в тому випадку, якщо прийом препарату викликав розвиток будь-яких побічних реакцій, наприклад алергії.

Відео: Презентація бренду Фітолор - Сироп від кашлю