Які сиропи від кашлю можна застосовувати в першому триместрі вагітності?

Медичні фахівці рекомендують уникати прийому лікарських препаратів протягом усього першого триместру вагітності. Тому перш ніж використовувати традиційні лікарські препарати від кашлю, рекомендується спробувати більш безпечний засіб - рясне пиття. Легкі форми кашлю допоможе усунути гаряче молоко з додаванням меду, а також трав`яні відвари на основі м`яти, ромашки, шавлії і деревію. Правда, цей метод може бути ефективним тільки на початковій стадії захворювання.

Якщо перемогти кашель все ж не вдається, він не проходить, а стає більш вираженим, слід проконсультуватися з лікарем з приводу застосування традиційних лікарських засобів - сиропів від кашлю.Для лікування сухого кашлю протягом перших 12 тижнів вагітності можуть використовуватися такі лікарські препарати, як «Бронхикум» і «Синекод». При вологому кашлі лікар може призначити жінці «Пертусин», «Бромгексин» і «Мукалтин». При цьому фахівець встановлює мінімальну дозу препарату, необхідну для отримання лікувального ефекту.

Відео: Чим лікувати кашель при вагітності. Швидко і безпечно!

Які сиропи від кашлю можна застосовувати в другому і третьому триместрі вагітності?

Протягом другого триместру вагітності допускається лікувати кашель такими препаратами, як «Доктор Мом», «Геделікс», «Лінкас» і «Бронхипрет». Всі перераховані сиропи від кашлю створені на основі рослинних компонентів, тому вважаються відносно безпечними. Але приймати їх самостійно, не проконсультувавшись з лікарем, ні в якому разі не можна. Крім сиропів від кашлю фахівець може призначити інгаляції, які слід проводити за допомогою небулайзера або спеціальних інгаляційних масок. Рецепт розчину для інгаляцій також виписує лікар.

Лікування кашлю при вагітності має проходити під контролем терапевта і акушера-гінеколога. Тільки фахівець може визначити, чи дійсно жінці необхідний прийом лікарського препарату. Таким чином, будь-який сироп від кашлю під час вагітності призначається тільки при наявності суворих показань.

З приводу термінів лікування слід також консультуватися з лікарем. Як правило, помітне полегшення при застосуванні рослинних сиропів від кашлю настає вже в перший день. Прийом препарату можна продовжувати ще протягом 2-5 днів, спостерігаючи за своїм станом. Якщо кашель після закінчення цього часу не пройшов, слід припинити прийом призначеного лікарського засобу та звернутися до лікаря.