типи кашлю

Існує два види кашлю - мокрий і сухий (продуктивний і непродуктивний), при мокрому кашлі організм намагається очистити легені і бронхи від мокротиння. Перешкоджати такому кашлю не потрібно, навпаки, треба постаратися розріджуючи мокротиння, щоб вона вільніше виходила з організму. В цьому випадку необхідно купувати сироп від кашлю з відхаркувальні властивості.

Якщо ж вас мучить безперервний сухий кашель, вам допоможуть засоби, які пригнічують активність кашльового центру в мозку. Пригнічують кашель сиропи треба застосовувати з великою обережністю, так як вони лише приховують симптоми хвороби, але не допомагають організму вилікуватися. Не можна застосовувати такі сиропи для боротьби з так званим кашлем курця, а також при емфіземі і бронхіальній астмі.

Препарати, що пригнічують кашель

Сиропи, які пригнічують кашльовий центр, найчастіше мають у своєму складі кодеїн або декстрометорфан, ці речовини ефективно справляються з кашлем, але їх застосування, особливо тривале, може викликати звикання. Препарати на основі кодеїну продаються тільки за рецептом.

Існують і інші речовини, здатні придушити кашель, але мають меншу кількість побічних ефектів, так, препарат "Синекод" містить в складі бутамірату цитрат, який не викликає звикання.Існують і рослинні протикашльові препарати. Відомо, що подорожник ефективно пригнічує сухий кашель, тому багато виробників роблять сиропи на основі цієї рослини, наприклад, сироп "Гербіон" або сироп подорожника доктора Тайси.

Засоби, що пригнічують кашель, можуть містити і речовини, що розріджують мокротиння.

Муколітичні засоби

Муколітичні засоби покликані допомогти організму позбавитися від мокротиння, саме їх лікарі рекомендують використовувати при застудах, коли пригнічувати кашель немає особливого сенсу.

Сиропи з муколітичних дією можуть містити в собі як екстракти різних трав, так і штучні хімічні речовини, здатні розріджуючи мокротиння, наприклад, сироп "Лазолван" містить амброксолу гідрохлорид.

Найбільш відомі природні відхаркувальні засоби - алтей лікарський, термопсис, чебрець.

Відео: Покупки в аптеці. Сироп від кашлю і трави 22.01.15

В трав`яні сиропи можуть також додаватися екстракти рослин, які не впливають на кашель, але допомагають організму боротися із застудою, наприклад, екстракт шипшини.

Якщо, незважаючи на застосування сиропу, кашель не проходить, необхідно звернутися до лікаря.

Відео: Паша Технік готує кодеіновий сироп від кашлю будинку

Дитячі сиропи від кашлю

Зазвичай у малюків не буває сухого кашлю, тому їм рідко призначають сиропи, що пригнічують кашель. Для лікування кашлю у дитини зазвичай використовують сиропи на основі трав, так як вони добре допомагають дітям і їх застосування має мінімальні побічні ефекти.