Одним з найбільш ефективних способів лікування сухого кашлю є інгаляції. Цей метод називають «швидкою допомогою» для організму, так як допомагає він дуже швидко і має мінімум протипоказань. Інгаляції найкраще робити за допомогою спеціального інгалятора або небулайзера.
Небулайзером називається прилад для інгаляції, особливим чином розпилюючи лікарський розчин в дрібнодисперсних частинках.


Під дією такого приладу розпорошені частки потрапляють безпосередньо на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, миттєво проникаючи в глибокі шари носоглотки, що забезпечує швидке полегшення стану хворого.

Небулайзер - єдиний прилад, яким можна лікувати людину з високою температурою, а також маленьких дітей з народження. Він не сприяє додатковому підвищенню температури тіла і обмежує область розпилення тільки верхніми дихальними шляхами, що робить його безпечним навіть для малюків.

Причинами сухого кашлю можуть стати такі захворювання, як трахеїт, при якому запалюється легеневий відділ трахеї, ларингіт, що вражає слизову оболонку гортані, плеврит, пневмонія, бронхіт, бронхіальна астма та багато інших.Залежно від викликав сухий кашель захворювання, можна використовувати різні розчини для полегшення стану пацієнта.

Спеціальні лікарські розчини


В аптечному пункті можна знайти велику кількість самих різних лікарських розчинів від сухого кашлю. Найефективнішими з них є бронхолітики, такі як сальгім, беротек, беродуал, або муколітики, наприклад лазолван, амброгексал, флумуціл. Однак ці препарати можна застосовувати тільки після консультації з лікарем, не займаючись самолікуванням і не керуючись порадами знайомих.
Перед використанням лікарського розчину обов`язково прочитайте інструкцію із застосування і в точності дотримуйтесь зазначену дозування.

Народні методи лікування сухого кашлю


Дуже ефективно при сухому кашлі дихати через небулайзер простий мінеральною водою. Вона дозволяє мокроті стати рідшою, що полегшує настання відхаркування і виведення вийшла слизу з бронхів і легенів.

Крім того, в лікуванні сухого кашлю допомагає використання відвару подорожника, звіробою, липового цвіту, ромашки або шавлії. Щоб приготувати відвар лікарських трав, досить залити сухі трави окропом, залишити відстоятися кілька хвилин і ретельно процідити.