Лікувальні властивості кореня солодки

Корінь солодки допомагає лікуванню запальних захворювань дихальних шляхів: трахеїту, бронхіту, пневмонії, бронхіальної астми. Цей лікарський засіб надає пом`якшувальну, відхаркувальну, протизапальну дію. Корінь солодки проявляє лікувальний ефект завдяки вмісту в ньому гліциризину. Ця речовина посилює активність миготливого епітелію, стимулює секреторну функцію слизових, полегшує відхаркування. Корінь солодки буде ефективний і при сухому, і при вологому кашлі. Засіб значно скорочує період сухого кашлю, викликає поява мокроти. При вологому кашлі засіб сприяє розрідженню і збільшення мокротиння в обсязі, покращуючи відхаркування.

Як вилікувати кашель коренем солодки

Корінь солодки використовується для виготовлення декількох видів ліків від кашлю. У продажу є сироп, екстракт, таблетки, спиртова настоянка. Сироп представляє собою густу рідину, що має бурий колір, в його склад входить екстракт кореня солодки, етиловий спирт і цукор. Це засіб приймають після їди по 1 чайній ложці три-чотири рази на день, запиваючи великою кількістю води.Сухий екстракт - це порошок з висушеного кореня солодки, його використовують для приготування відвару. Щоб його заварити, потрібно 1 столову ложку кошти залити 1 склянкою гарячої води, поставити на півгодини на водяну баню. Потім відвар слід остудити при кімнатній температурі протягом 10 хвилин, процідити через марлю, складену в декілька шарів, додати кип`яченої води до досягнення обсягу в 200 мл. Відвар при кашлі п`ють по 1-2 столових ложки за 30 хвилин до їжі три-чотири рази на день.

Густий екстракт кореня солодки готується з додаванням 0,25% -ного розчину аміаку. Він застосовується у виробництві таблеток. Корінь солодки можна знайти і в таблетках. Перед застосуванням одну таблетку розчиняють в одній склянці теплої води, приймають коштів два рази в день. Настоянку кореня солодки на спирту можна приготувати в домашніх умовах. Для цього подрібнений корінь з`єднують з горілкою в співвідношенні 1 до 5, поміщають в темне місце на два тижні. Після цього засіб проціджують і приймають двічі на день по 30 крапель, запиваючи водою.

Відео: Жити Здорово! Солодка

Корінь солодки в будь-якій формі приймають при кашлі не довше 10 днів. Засіб протипоказано при гіпертонії, цукровому діабеті, серцевої недостатності, ожирінні, вагітності. Тривалий прийом препаратів, що містять корінь солодки, може привести до порушень водно-електролітного балансу і стати причиною набряків.