Показання до застосування «беллатамінал»

«Беллатаминал» призначають для лікування депресивних станів, неврозів з нейровегетативної симптоматикою, неврозів при клімаксі, а також з метою зниження симптомів вегето-судинної дистонії. Препарат прописують при безсонні, стресах, підвищеній нервовій дратівливості. Також його застосовують у складі комплексної терапії струсу мозку, атопічного дерматиту, нейродерміту, порушень менструальної функції.

До складу препарату входять: ерготамін, фенобарбітал, алкалоїди беладони. Фенобарбітал володіє седативними властивостями, знижує збудливість периферичних нервових закінчень. Екстракт беладони і ерготамін надають спазмолітичну дію. За відгуками, у більшості пацієнтів після курсу прийому ліків нормалізувався стан нервової системи і покращився сон. Побічні ефекти виявлялися тільки в рідкісних випадках. Аналогами «беллатамінал» є: «Беллалгін», «Беластезин», «Реладорм». Препарат відпускається за рецептом лікаря.

Як приймати «Беллатаминал»Засіб повинен призначити лікар-невропатолог. Приймайте «Беллатаминал» по 1 табл. 2-3 рази на день після їди. Курс лікування залежить від захворювання і може становити 2-4 тижні. За рекомендацією лікаря можуть бути проведені повторні курси. Терапевтичний ефект «беллатамінал» підсилюють нікотин, алкоголь і адреностимулятори. Препарат зменшує ефект оральних контрацептивів.

«Беллатаминал» знижує концентрацію уваги, тому він протипоказаний тим, хто виконує роботу, що вимагає швидкої реакції, або водить автомобіль. Ліки підвищує внутрішньоочний тиск, тому його не можна приймати при глаукомі. «Беллатаминал» протипоказаний в періоди вагітності, лактації, в дитячому і підлітковому віці до 18 років, при порушеннях серцевої провідності, стенокардії, атеросклерозі, а також при гіперчутливості до компонентів.

До побічних дій ліків відносяться: сонливість, сухість у роті, запор, алергічні реакції. При неправильному застосуванні препарату розвивається передозування. Її симптомами є: запаморочення, сонливість, розширення зіниць, ступор, тахікардія, утруднення сечовипускання, судоми. У важких випадках може розвинутися кома. При передозуванні «Беллатаміналом» необхідно зробити промивання шлунка, прийняти сорбенти ( «Активоване вугілля») і терміново звернутися за медичною допомогою.