показання


Препарат «Феназепам» застосовується для терапії невротичних і неврозоподібних, а також психопатичних і психопатоподібних станів, що супроводжуються тривогою, страхами, емоційною нестійкістю, підвищеною дратівливістю і загальним нервовим напруженням. «Феназепам» використовується при лікуванні іпохондричних розладів. У тому числі препарат ефективний при терапії синдромів, стійких до дії інших транквілізаторів.

Як засіб для купірування нападів тривожності і страхів, препарат призначається при реактивних і психогенних психозах, панічних реакціях, нав`язливих станах, різних фобій. «Феназепам» застосовують при лікуванні шизофренії, що супроводжується надчутливістю до антипсихотичних засобів.

Відео: Відгуки лікаря про препарат Мексидол: застосування, прийом, скасування, побічні дії, аналогиПри лікуванні алкоголізму і токсикоманії «Феназепам» застосовується для зняття абстинентного синдрому, що виникає при припиненні прийому алкоголю і наркотичних речовин. Також препарат може бути призначений при порушеннях сну і різних формах епілепсії. У неврологічній практиці препарат використовується для лікування вегетативної нестійкості, м`язової ригідності, гіперкінезів і тиків. Також препарат може застосовуватися при підготовці пацієнта до хірургічних операцій - в якості становить вступної анестезії.

Протипоказання


Застосування препарату «Феназепам» протипоказано при дихальної недостатності в гострій стадії і обструктивної хвороби легень у важкій хронічній формі. Не слід призначати препарат при важких алкогольних отруєннях, що супроводжуються порушенням життєво важливих функцій, а також при отруєннях наркотичними і лікарськими засобами.

Препарат не застосовують для лікування важких депресивних станів з огляду на можливість виникнення суїцидальних нахилів. Також даний засіб не використовують при закритокутовій глаукомі, міастенії і підвищеної чутливості до компонентів препарату. Особам у стані коми і шоку, підліткам до 18 років, вагітним і годуючим жінкам лікування «феназепамом» протипоказано.

З обережністю слід проводити терапію «феназепамом» при печінкової і ниркової недостатності, низькому рівні білка в крові, нічному апное, спінальної і церебральної атаксії, яка характеризується порушенням узгодженості рухів. Також обережно слід призначати препарат при психозах та органічних захворюваннях головного мозку. Особливу увагу при призначенні «Феназепаму» слід приділяти літнім людям та особам, схильним до зловживання стимулюючими препаратами.