«Аспірин Кардіо»: показання та протипоказання

«Аспірин Кардіо» випускається у формі таблеток, що мають кишковорозчинною оболонку. Діюча речовина препарату - ацетилсаліцилова кислота. «Аспірин Кардіо» призначають при захворюваннях, що супроводжуються ризиком розвитку надлишкового тромбоутворення. Його використовують для лікування і профілактики будь-яких форм ішемічної хвороби серця, стабільної і нестабільної стенокардії, інфаркті міокарда, при операціях на серці та судинах. Оскільки таблетки препарату мають кислотоустойчивую оболонку, ацетилсаліцилова кислота вивільняється не в шлунку, а в дванадцятипалій кишці. В результаті всмоктування діючої речовини сповільнюється на три-шість годин в порівнянні зі звичайними таблетками.

При першому прийомі «Аспірину Кардіо» і після його скасування будь-яких особливостей дії засобу не виявлено.

Відео: Аспірин - користь і шкода«Аспірин Кардіо» протипоказаний при бронхіальній астмі, викликаної прийомом саліцилатів та інших нестероїдних протизапальних препаратів, при поєднанні бронхіальної астми, поліпозу носа (навколоносових пазух) і непереносимості аспірину, при загостреннях ерозивно-виразкових уражень, при кровотечі з шлунково-кишкового тракту. Його не можна застосовувати при геморагічному діатезі, в період вагітності (перший і третій триместри), в період грудного вигодовування (лактації), у дітей і підлітків до 18 років, при нирковій та печінковій недостатності, хронічної серцевої недостатності, гіперчутливості до аспірину і іншим НПЗП. Не можна призначати препарат одночасно з «Метотрексатом» (при тижневій дозі 15 мг).

Як приймати «Аспірин Кардіо»: дози, тривалість лікування

«Аспірин Кардіо» потрібно приймати від 0,1 до 0,3 грама на добу одноразово (в один-два дня), до їди, запиваючи великою кількістю рідини. Курс лікування препаратом тривалий (в деяких випадках - довічний), він повинен встановлюватися лікарем індивідуально в кожному випадку. Для первинної профілактики гострого інфаркту міокарда беруть по 100 мг препарату в день або по 300 мг через день. У разі пропуску одного або декількох доз хворий повинен прийняти таблетку відразу ж, як тільки згадає про це. Надалі потрібно продовжувати прийом препарату в звичайному режимі.

Щоб уникнути подвоєння кількості препарату, не можна пити пропущену таблетку, якщо наближається прийом наступної дози.

Відео: Доктор Мясников Аспірин шкода чи користь

З метою профілактики повторного інфаркту, стабільної і нестабільної стенокардії на добу призначають 100-300 мг кошти. У разі нестабільної стенокардії (при підозрі на появу гострого інфаркту міокарда) треба прийняти «Аспірин Кардіо» в початковій дозі 100-300 мг якомога швидше. У наступний місяць після інфаркту міокарда препарат потрібно пити в підтримує кількості 200-300 мг на добу.