отруєння печінки

«Парацетамол» негативним чином впливає на функцію печінки, що обумовлює його неприпустимість застосування з різними ліками. Таким чином небажано застосування анальгетика з антигістамінними препаратів, а також глюкокортикоїдами, фенобарбіталом або етакриновою кислотою. Передозування на тлі застосування даних ліків може привести до токсичного ураження печінки, яке може супроводжуватися важкими наслідками для інших органів.

Відео: Чи можна пити парацетамол при вагітності?

Зниження ефективності ліків

Також «Парацетамол» несумісний з антихолінергічними засобами ( «Атропін», «Гиосциамин»). Дані ліки зменшують всмоктування препарату і знижують його ефективність, а тому необхідно відмовитися від прийому даного анальгетика і проконсультуватися з лікарем з приводу застосування альтернативних способів лікування.

Відео: Доктор Комаровський: Аспірин або ПарацетамолОральні контрацептиви сприяють швидкому виведенню «парацетамолу» з системи, що також негативно може вплинути на терапевтичні процедури. Також препарат зменшує ефективність урикозуричних засобів (ліки від подагри - «Пробенецид» або «Сульфінпіразон»). Таким чином необхідно відмовитися від анальгетика на момент прийому ліків цієї групи. Також «Парацетамол» погіршує ефективність «диазепамом», «ламотриджину». Небезпечним є застосування ліків з «Зидовудином» через підвищений ризик підвищення токсичності печінки.

Зменшують вплив «парацетамолу» такі препарати, як «Ізоніазид», «Карбамазепін», «Фенітоїн», «Примідон». Це пов`язано з тим, що дані ліки підвищують метаболізм препарату і прискорюють його виведення з організму. Також «Колестирамін» зменшує ефективність протизапальної терапії. «Метоклопрамид» ж навпаки збільшує концентрацію парацетамолу в крові, що також може привести до небажаних наслідків.

Таким чином, перед комбінуванням «парацетамолу» з будь-яким з перерахованих вище препаратів слід проконсультуватися з лікарем для призначення альтернативного анальгезирующего ліки або коригування дозування. Також слід зауважити, що «Парацетамол» міститься у великій кількості ліків проти застуди, грипу та запалень.

Перед самостійним призначенням «парацетамолу» вивчіть склад застосовуваного вами ліки для лікування інших симптомів. Не варто приймати «Парацетамол» разом з одним з парацетамолосодержащіх коштів, оскільки це може привести до передозування і появи побічних реакцій з боку організму.