види інгаляцій

Інгаляції мають безліч переваг: їх дуже зручно робити вдома, процедура досить проста і не вимагає певних навичок, а також існує безліч лікарських засобів, з якими можна проводити цю процедуру.

Розрізняють два типи інгаляції - безпосереднє вдихання лікарського засобу і інгаляції водними розчинами. Для проведення процедури необхідно придбати спеціальний компресорний або ж ультразвуковий інгалятор в будь-якому аптечному пункті. Одяг при інгаляції не повинна обмежувати горло, інакше буде важко дихати. При боротьбі з нежиттю за допомогою інгаляції, пари необхідно вдихати носом, а при лікуванні бронхів або глотки - через рот.Перед тим як проводити процедуру, необхідно дуже уважно читати інструкції до лікарських засобів. Вагітним і годуючим жінкам при індивідуальній непереносимості компонентів препаратів, а також людям зі слабкою серцево-судинною системою, інгаляції робити не можна.

Частота і тривалість інгаляції

Зловживати ингаляциями не слід, вважається, що щоденна інгаляція у вечірній час доби з метою профілактики респіраторних захворювань особливої ​​шкоди організму не заподіє. При протіканні захворювання у важкій формі, інгаляції допускається проводити двічі на день - вранці і ввечері. Цикл лікування при цьому становить не більше 10 днів.

Відео: Коли не можна робити інгаляції? - Доктор Комаровський

Час процедури інгаляції залежить від виду інгаляції. При лікуванні деяких видів гострих і хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів необхідно проводити парову інгаляцію. Така процедура дозволяє лікарських засобів, розчиненим в парах гарячого повітря, знімати набряк, потрапляючи в органи дихання і надавати на них позитивний вплив. Такі інгаляції не повинні бути більше трьох хвилин по тривалості, щоб уникнути отримання термічного опіку дихальних шляхів. Процедуру повторюють два рази в день.

Коли лікування спрямоване на боротьбу з кашлем, підходящим варіантом є інгаляції з додаванням ефірних масел різних рослин (евкаліпт або масло хвойних рослин, обліпиха, каланхое) або фізрозчину. Така процедура найбільш ефективна, якщо використовувати спеціальний інгалятор (але можна обійтися і підручними засобами). Тривалість інгаляції - до 15 хвилин, двічі в день. Залежно від стадії захворювання курс лікування становить від 5 до 10 процедур.

Відео: інгаляції лазолванів дитини

Необхідно пам`ятати, що лікарські засоби для проведення інгаляції і її тривалість має призначати тільки кваліфікований фахівець, після проведення ретельного обстеження.