Кашель є наслідком того, що дихальні шляхи були вражені інфекцією або вірусом. Страждає гортань, трахея і бронхи - саме тут розташовані рецептори, які чутливо реагують на кашльовий рефлекс. Як лікувати кашель у дитини? Які медичні та лікарські препарати необхідно використовувати при різних захворюваннях і ступеня їх ускладнення.

Кашель - захисна реакція організму або причина інших захворювань

Кашель - це захисна реакція організму, з його допомогою організм дитини виштовхує з дихальних шляхів шкідливі бактерії і мікроорганізми, пил і чужорідні тіла. Якби людина не володіла такою здатністю, то будь-яке захворювання дихальних шляхів могло перетворитися в запалення легкий. «Здорове» покашлювання відбувається 10-12 разів за день, і воно не повинно турбувати батьків.

Існує багато видів кашлю: сухий, вологий, нападоподібний, настирливий, алергічний і так далі. Вони не є корисними, тому що підсилюють дихальну недостатність і велику втрату рідини з організму. Сильний кашель у дитини з`являється під час застуди та гострого бронхіту. Чим лікувати дітей в цьому випадку? Перед початком застосування ліків важливо грамотно провести діагностику і створити всі умови для комфортного лікування дитини.

Способи лікування захворювань верхніх дихальних шляхівПід час хвороби дитині потрібно забезпечити спокій і затишок, його нічого не повинно дратувати і турбувати. Не потрібно змушувати дитину вживати їжу в колишніх обсягах, цим можна завдати шкоди маляті. Але надавши рясне пиття, турботливий батько прискорить одужання свого чада.

Відео: Як лікувати кашель у дітей

Дуже добре справляються з кашлем лужні мінеральні води ( «Боржомі»). В якості ефективного лікування підійде спеціальний сироп від кашлю для дітей, заснований на натуральних екстрактах трав, таблетки і еліксири.

Серед усього розмаїття медичних препаратів виділяються:

Відео: Як лікувати кашель у дитини. лікування кашлю

1. Муколітичні дії, вони розріджують мокротиння, полегшують відхаркування. Застосовуються при бронхіті, бронхоектазах, пневмонії.
2. відхаркувальну дію. Працюють інакше: вони провокують кашель, очищають бронхи від залишків слизу і бактерій.
3. Комбінованого дії. Це засіб від кашлю для дітей, яке складається з декількох компонентів, що виконують відразу кілька завдань: розрідження мокротиння, відхаркування слизу.

У процесі лікування використовуються гомеопатичні засоби, фізіотерапевтичні процедури, інгаляції і масаж. При цьому важливо регулярно провітрювати кімнату хворого, щоб не допустити повторного зараження.