сольові інгалятори підходять тільки для профілактики підвищення імунітету, імітуючи дихання в сольовій печері. Для інгаляцій можна використовувати спеціальну сіль, яка засипається всередину інгалятора.

парові інгалятори підходять для лікування ГРВІ, ГРЗ, бронхіту, синуситу, грипу. А також можна використовувати при нападах алергічного кашлю. Такий вид інгаляторів випускає пар з постійною температурою, приблизно 43оС. Парові інгаляції сприяють пом`якшенню кашлю, зменшення подразнення в горлі, посилюється відхаркувальний ефект. Для інгаляцій можна використовувати різні настої трав, ефірні масла. Не можна використовувати при підвищеній температурі тіла у дитини, а також при нагріванні користь від препаратів зменшується.ультразвукові інгалятори підходять для профілактики і лікування простудних захворювань, хронічних респіраторних захворювань, бронхіальної астми та вірусних інфекцій. Інгаляції можна робити тільки з водою, ефірними маслами, настоями з трав або лікарськими препаратами на водній основі. У роботі практично безшумний. Під дією ультразвуку частина лікарських засобів руйнується.

Відео: Інгалятор в програмі "Про найголовніше"

компресорні інгалятори підходять для лікування будь-яких захворювань дихальних шляхів, так як мають універсальним розпиленням. Можна використовувати будь-які лікарські препарати та розчини для інгаляцій. Сам апарат має великі розміри і галасливий в роботі.

МЕШ - інгалятори підходять також для лікування всіх захворювань дихальних шляхів. Для інгаляцій можна використовувати більш розширений спектр медичних препаратів, таких як, муколітики, антибіотики, гормональні препарати. Такий вид інгалятора є максимально ефективним і безпечним для використання в дитячому віці. 

Відео: Доктор Комаровський: "Які інгалятори бувають?"