У абсолютно здорової людини при нормальних умовах життя кашлю бути не може. Він може виникнути як відповідна реакція на подразнення дихальних шляхів або як наслідок різних хвороб.

Відео: Олена Малишева. Незвичайні причини кашлю

Розрізняють декілька видів кашлю: сухий кашель- кашель з мокротой- кашель, що виникає в ранковий, вечірній і нічний час.

При сухому кашлі мокрота відсутня, а при вологому може виділятися в будь-якій кількості і різної консистенції. Ранковий або вечірній кашель може бути слабким і сильним, постійним і періодичним, супроводжуватися болем або її відсутністю.Сухий кашель, який не викликає полегшення, може свідчити про хвороби бронхів. Такий кашель може виникнути при плевриті, пневмонії, туберкульозі, ГРЗ і ГРВІ.

Кашель з відходженням мокротиння може виникнути при таких захворюваннях, як бронхіт, трахеїт, пневмонія.

Відео: Кашель - симптоми і можливі причини. Кашель у дитини і дорослого

Кашель, що виникає в ранкові години, як правило, є хронічним. Найчастіше він буває у курців, у людей з бронхоектатичної хворобою або абсцесом легких.

Вечірній кашель характерний при фарингіті, бронхіті, синуситі і пневмонії.

Окремо можна виділити алергічний кашель, він відрізняється від кашлю інфекційного тим, що відсутня підвищення температури тіла людини, мокрота. Кашель є сухим і сильним, може виникнути блювотний рефлекс.

Слід пам`ятати про те, що якщо кашель зберігається довгий час, обов`язково потрібно звернутися до лікаря.