Для чого потрібен небулайзер

Інгалятор, або небулайзер, використовується для лікування і профілактики хвороб дихальної системи - ринітів, трахеїти, ларингіти і бронхітів. Ефективність цих процедур вище, ніж у звичайного прийому ліків у вигляді таблеток і сиропів, адже медичний препарат, перетворений в аерозоль, потрапляє не в шлунок, а до місця запалення або вогнища інфекції.Оскільки для інгаляцій використовуються водні розчини без підсолоджувачів і барвників, ймовірність виникнення алергічних реакцій знижується. Крім того, контейнер небулайзера можна заповнювати фізрозчином, мінеральної або морською водою. Такі інгаляції корисні при перших ознаках захворювання, вони допомагають розріджувати слиз, що веде до полегшення відхаркування і сякання.

Виробники домашніх інгаляторів рекомендують їх для використання кращим людям і особливо тим, хто збирається порвати з цією шкідливою звичкою.

види небулайзерів


За принципом виробництва аерозолю небулайзери діляться на струменеві (компресорні) і ультразвукові. Перші працюють за рахунок нагнітання в камеру з лікувальним розчином потужного потоку повітря через маленький отвір. Через сильний напору формується аерозольна хмара, розмір часток становить до 10 мкм.

Ультразвукові небулайзери виробляють аерозоль завдяки високочастотним коливанням. Розмір частинок в даному випадку менше, приблизно 4-5 мкм, тому ліки потрапляють навіть в дрібні бронхи.

Перевагою ультразвукового інгалятора над компресорним є також безшумна робота і невеликі габарити, існує безліч моделей вагою до 200 грамів.

Як використовувати небулайзер


Перед підготовкою небулайзера необхідно уважно вивчити інструкцію. Зібрати пристрій не складе труднощів. У спеціальний резервуар до позначки необхідно налити очищеної води, а в ємність, схожу на стаканчик, розчин або мінералку без газу. Якщо ви використовуєте лікарський засіб, дотримуйтеся дозування, призначену лікарем, використовувати в інгалятори сироп від кашлю можна.

Залежно від того, що саме підлягає лікуванню, вибирається насадка. При кашлі досить дихати аерозолем з трубки, а при нежиті необхідно надіти спеціальну маску. Зазвичай в комплект входить дві штуки - для дорослого і для дитини. Небулайзер вимикається автоматично. Після інгаляції потрібно розібрати його, промити і просушити всі комплектуючі.