Як зробити інгаляцію в домашніх умовах

У лікувальних установах для проведення процедури використовується спеціальний прилад - інгалятор. При бажанні його можна придбати в аптеці. Однак ви можете обійтися і підручними засобами. Наприклад, інгаляцію можна робити над каструлею. Для цього в неї заливається вода з лікувальним засобом, сам же хворий сідає над каструлею і вкриває голову рушником.

Відео: Як робити інгаляцію дитині - Inhalation child

Інгаляцію можна провести, використовуючи чайник або кавник. Зробіть з щільного паперу картонку, в яку поміститься ніс і рот. Залийте в чайник лікарську суміш і воду, воронку вставте в носик, і можете приступати до процедури. Якщо інгаляцію робить дитина, спосіб з чайником краще, ніж з каструлею.

Інгаляцію слід робити не раніше, ніж через годину-півтори після їжі.

Відео: Школа здоров`я 21/12/2013 Як правильно робити інгаляції?

З чим робити інгаляціюДля проведення інгаляції можна скористатися спеціальною лікарською сумішшю, виготовленої промисловим шляхом, використовувати ліки в рідкій формі (наприклад, часто для інгаляцій застосовують циклоферон), а можна згадати про народну медицину. Справитися з інфекцією в горлі, зменшити біль і першіння допоможуть трав`яні відвари. Найчастіше для домашніх інгаляцій використовують лаванду, м`яту, шавлія, ромашку, квіти липи, соснові нирки, хвою ялівцю і кедра, висушене листя евкаліпта. Припустимо з`єднати два-три рослинних компонента, після чого залити їх окропом і приступити до процедури.

Якщо ви самі ніколи не застосовували конкретний вид рослин, але знаєте, що у ваших родичів на нього алергія, знайте: висока ймовірність, що аналогічна реакція проявиться і у вас.

Відео: Як робити інгаляції дитині. Небулайзер, Юлайзер. Nebulizer for kids

Щоб мокрота швидше відходила, можна зробити інгаляцію на соді. Чотири чайні ложки соди киньте в чайник і залийте літром води (аналогічні пропорції дотримуються і в тому випадку, якщо інгаляція робиться з використанням каструлі). Відхаркувальну ефектом володіє і підігріта мінеральна вода.

Після того, як ви залили окріп в імпровізований інгалятор, що не приступайте відразу до процедури - почекайте п`ять міну. Цим ви вбережете себе від опіків верхніх дихальних шляхів.

При запаленні мигдалин варто вибрати інгаляції з соком часнику або цибулі. Для проведення подібної процедури необхідно подрібнити часник (цибуля), скласти кашку, що вийшла в марлю і видавити з неї сік. Отримана рідина змішується з гарячою водою в пропорції один до десяти, потім розчин поміщається в каструлю або чайник.