Фармакологічні властивості


«Індапамід» знижує реабсорбаціі натрію і підвищує виведення магнію, хлору та калію з сечею, що забезпечує збільшення обем виведеної рідини. Препарат сприяє зниженню тонусу гладкої мускулатури артерій, що забезпечує нормалізацію тиску. Зниження тиску виникає тільки при наявності гіпертензії в вихідної картині. Клінічний ефект проявляється в кінці першого тижня прийому препарату.

Показання до застосування


«Індапамід» призначають пациетам з підвищеним артеріальним тиском. Також препарат призначають при затримці зайвої рідини в організмі, що виникає у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю.

Інструкція по застосуванню


«Індапамід» слід приймати по 1 таблетці на день, вранці. При недостатній вираженості лікувального ефекту через 2 тижні за рекомендацією лікаря дозування може бути збільшена до 2-3 таблеток на день.
Таблетки ковтають не розжовуючи, запивають водою.

Протипоказання


Препарат протипоказаний при наявності виражених порушень печінкових і ниркових функцій, гострому порушенні мозкового кровообігу, подагрі, гіпокаліємії і важких формах цукрового діабету. Препарат не слід приймати при підвищеній чутливості до компонентів «індапаміду». Препарат протипоказаний дітям до 18 років, а також вагітним жінкам на увазі можливого виникнення серйозних ризиків для плоду.
При прийомі «індапаміду» в період лактації грудне вигодовування слід припинити, оскільки діючі речовини препарату проникають в грудне молоко.

Побічна дія


При прийомі «індапаміду» найбільш часто виникають побічні явища у вигляді судом і болю в м`язах. Також можуть проявлятися побічні дії у вигляді нудоти, дискомфорту і болю в шлунку, сухість у роті, запорів, слабкості, запаморочення, підвищеної стомлюваності, нервозності. Можливі алергічні реакції на шкірі, прояви системного червоного вовчака.
«Індапамід» допомагає знизити тиск і позбутися від зайвої набряклості, покращує загальний стан. Разом з тим препарат сприяє виведенню з організму калію і магнію, що може стати причиною судом в ногах. Тому при лікуванні «ІНДАПАМІДУ» необхідний регулярний контроль рівня електролітів і глюкози в крові. Аналіз на рівень натрію, калію і магнію в сироватці крові необхідно провести перед початком терапії і повторювати в її процесі.

З причини ряду протипоказань і особливостей використання препарату в комплексній терапії, «Індапамід» рекомендується приймати тільки за призначенням і під строгим контролем лікаря. Збільшення дозування «Індопаміда» може істотно підвищити сечогінний ефект.