Показання до застосування


«Гипотиазид» є діуретиком і сприяє виведенню зайвої рідини з організму завдяки дії активних компонентів.

Препарат «Гипотиазид» показаний при гіпертонічній хворобі, глаукомі, захворюваннях нирок, набряках різного походження. Також ліки використовується для профілактики утворення каменів в сечовивідних шляхах при схильності до цього захворювання.

Форма випуску: таблетки по 25 і 100 мг.

Інструкція по застосуванню


Дозування «гипотиазида» підбирається індивідуально. Приймати необхідно мінімальну ефективну дозу, яка встановлюється під контролем лікаря.
Таблетки слід приймати після їди.


При підвищеному тиску початкова доза «гипотиазида» становить 12,5-50 мг 1 раз в день. Дія препарату проявляється на 3-4 день, для досягнення оптимального результату необхідний курс в 3-4 тижні.

При набряках різного походження початкова доза становить 25-100 мг 1 раз в день. При цьому препарат приймається щодня або через день. У важких випадках можливе збільшення початкової дози до 200 мг на день.

Під час передменструального синдрому призначають по 25 мг «гипотиазида» 1 раз в день. Препарат слід приймати від моменту виникнення симптому до початку менструації. При глаукомі призначають 25 мг препарату 1 раз в день.

Дитяча доза «гипотиазида» визначається з розрахунку 1-2 мг кошти на 1 кг маси тіла дитини. Добова доза для дітей 3-12 років - 37,5-100 мг 1 раз на добу.

Протипоказання


Препарат «Гипотиазид» протипоказаний при важкоконтрольованих цукровому діабеті, важкого ступеня ниркової або печінкової недостатності і хвороби Аддісона. Протипоказанням до призначення є також підвищена чутливість до компонентів, вік до 3 років. Препарат слід приймати з обережністю пацієнтам похилого віку, а також хворим з непереносимістю лактози.
«Гипотиазид» протипоказаний в I триместрі вагітності. У II і III триместрах препарат призначають з обережністю. Годуючим матерям при прийомі ліків грудне вигодовування потрібно тимчасово припинити.

Побічна дія


При прийомі «гипотиазида» можуть виникати побічні дії у вигляді м`язових судом, запаморочення, сухість у роті, змін в настрої, аритмії, втоми або слабкості, уповільнення розумових функцій.

Під час лікування «гипотиазида» відбувається посилена втрата організмом калію і магнію, тому після терапії препаратом слід заповнити недолік цих елементів.