Інструкція по застосуванню «Енап»


Препарат «Енап» випускається у вигляді таблеток дозуванням 2,5 мг, 5 мг, 10 мг і 20 мг. Разова доза залежить від рівня артеріального тиску і коригується в ході лікування.

Початкова дозування при підвищеному тиску становить 5-10 мг «Енап» 1 раз в день. При відсутності необхідного результату через 1 тиждень дозування може бути збільшена до 10-20 мг, при важких варіантах - до 40 мг в день.

Відео: ЕНАП

При лікуванні реноваскулярной гіпертензії і будь-які порушення функції нирок початкова доза становить 2,5 мг. Подальша дозування встановлюється відповідно до потреб і самопочуттям хворого. Максимальна добова доза в даному випадку - 20 мг.При лікуванні хронічної серцевої недостатності початкова доза «Енап» становить 2,5 мг. Далі, при необхідності, вона може збільшуватися. Рекомендується наступна схема коригування добової дози: в 4-7 дні - 5 мг в день за 2 прийоми, на 7-13 дні - 10 мг в день за 1-2 рази, далі протягом 2 тижнів - 20 мг за 1-2 прийоми .

Препарат приймають незалежно від прийому їжі, щодня в один і той же час. Таблетки ковтають цілими, запивають водою.

Протипоказання і застереження


Препарат протипоказаний при високій чутливості до його компонентів, зокрема, до еналаприлу, а також при порфірії і наявності в картині хвороби випадків ангіоневротичногонабряку. Препарат не призначають у періоди вагітності і лактації, дітям до 18 років.

З обережністю слід приймати препарат особам із захворюваннями серця, нирок, порушеннями мозкового кровообігу, зниженням об`єму циркулюючої крові. Також з обережністю призначають «Енап» при прийомі імунодепресантів, пацієнтам на гемодіалізі і людям старше 65 років.

При передозуванні препарату може наступити гіпотензія.

Відео: Енап Н 60

Побічна дія


При лікуванні препаратом «Енап» можуть виникнути побічні явища у вигляді кашлю, задишки, порушень ритму серця, слабкості, запаморочення, астенії, нудоти, болі в животі, діареї, м`язових спазмів. Іноді можливі реакції у вигляді висипу на шкірі і бронхоспазмов.

Відгуки


Препарат «Енап» сприяє м`якому зниженню артеріального тиску. Згідно відгуками, особливо ефективно препарат допомагає подолати кризу гіпертензії у літніх людей. При прийомі даного засобу слід пам`ятати, що терапія буде ефективною тільки в разі правильно підібраною дозування.

Під час лікування необхідно контролювати рівень тиску і стежити, щоб воно знизилося тільки до потрібної позначки. Починати терапію «Енап» слід з мінімальної дози. Підвищувати дозування можна виключно в разі відсутності потрібного ефекту. При лікуванні «Енап» слід пам`ятати, що даний засіб може вступати у взаємодію з іншими ліками.

Відео: Енап 10