Склад і фармакологічна дія розчину Рінгера

В 1 л розчину Рінгера міститься 8,6 г хлориду натрію, 330 мг хлориду кальцію і 300 мг хлориду калію. Також препарат містить допоміжні компоненти: гідроксид натрію, соляна кислоту і дистильовану воду.

Розчин Рінгера нормалізує водний і електролітний баланс крові і нейтралізує вплив токсичних речовин на організм. Крім того, препарат може протягом 30-40 хвилин заповнювати об`єм циркулюючої крові.

Показання до застосування, протипоказання і побічні ефекти розчину РінгераЗгідно з інструкцією, розчин Рінгера може застосовуватися при сильній дегідратації організму (зневодненні), яка настає в результаті шоку, опіків, обморожень, колапсу чи тривалої блювоти. Також засіб використовується при захворюваннях і патологічних станах, що супроводжуються сильним інтоксикацією організму і / або втратою рідини: кишковому свище, кишкової непрохідності, гострому перитоніті і метаболічному алкалозі.

Розчин Рінгера не застосовується при підвищеній чутливості до компонентів, надлишок натрію і хлору в організмі пацієнта, підвищеному кислотно-лужний баланс, а також при збільшеному обсязі циркулюючої крові і плазми. Препарат не призначають пацієнтам з хронічною серцевою або нирковою недостатністю, набряком мозку та легень. Не допускається одночасне застосування розчину Рінгера і глюкокортикостероїдних препаратів. Під час вагітності засіб може застосовуватися тільки при наявності суворих показань.

Побічні ефекти при застосуванні розчину Рінгера можуть проявлятися у вигляді надлишку калію, гіпергідратації (надмірного збільшення об`єму циркулюючої крові) і алергічних реакцій.

Відео: Відгуки лікаря про препарат Кортексин: склад, дія, вік, курс прийому, побічні дії

Як застосовується розчин Рінгера?

Розчин Рінгера слід вводити внутрішньовенно крапельним або струменевим способом. Добова доза препарату, що призначається дорослим пацієнтам, може становити від 5 до 20 мл на 1 кг маси тіла. При необхідності допускається збільшувати її до 30-50 мл / кг. Доза розчину Рінгера для дітей становить 5-10 мл / кг на добу. При стані шоку початкова доза для дітей може бути збільшена до 20-30 мл / кг.

Швидкість вливання розчину при краплинному способі введення для дорослих пацієнтів становить 60-80 крапель в хвилину. Для дітей вона варіюється в діапазоні від 30 до 60 крапель в хвилину. Тривалість застосування розчину Рінгера - від 3 до 5 днів. При більш тривалому лікуванні пацієнту необхідний контроль добовогодіурезу і концентрації еритроцитів у плазмі крові.