Інструкція по застосуванню


Таблетки «Капотен» слід пити за 1 годину до прийому їжі. Максимальна разова доза становить 50 мг. Пити ліки потрібно 2 рази в день. Збільшувати кількість «капотом» слід поетапно, з інтервалом 1-4 тижні.

При гіпертонії дозування препарату буде залежати від вираженості захворювання. При легкого та помірного ступеня «Капотен» застосовується в якості добавки до дуретікам (сечогінних засобів). Початкова дозування в цьому випадку становить 12,5 мг, а стандартна підтримуюча доза - 25 мг за прийом. При важкій гіпертонії лікування також починають з 12,5 мг 2 рази на день. При цьому максімальначя добова доза при важкому ступені становить 150 мг - її приймають за 3 рази (по 50 мг).

Відео: Відгуки лікаря про препарат Циннаризин: показання, дозування, побічні дії, аналоги

Людям з хронічною серцевою недостатністю починати прийом «капотом» потрібно з 6,25 мг тричі на день. Рекомендована подддержівающая доза становить 25 мг за прийом по 3 рази на день. Такі ж дозування, як при серцевій недостатності, використовуються і для лікування пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда. Починати приймати препарат їм можна через 3 дні після інфаркту. При цьому при виникненні гіпотонії в ході лікування можливе зниження дози.При терапії діабетичної нефропатії призначається 75-100 мг «капотом» в день. Дана кількість кошти слід приймати за 2-3 рази. Хворим на інсулінозалежний діабет з мікроальбумінурією показаний прийом ліків 2 рази в день - по 50 мг. У разі, якщо кліренс білка більше 500 мг на добу, «Капотен» приймають по 25 мг 3 рази на день.

Відео: Капотен або Каптоприл: що краще для гіпертоніка?

При легкому та середньому порушенні функції нирок «Капотен» слід пітьпо 75-100 мг в день за 2-3 прийоми. При важкого ступеня порушення ниркових функцій початкова доза становить 12,5 мг 2 рази на добу.

Літнім людям лікування також слід почати з мінімальної дози - 6,25 мг двічі на добу. При цьому Данн віковій групі збільшувати кількість «капотом» не рекомендується. У разі необхідності на додаток до цих ліків можуть бути призначені сечогінні препарати.

Відео: Перша допомога при високому тиску

Протипоказання


Препарат «Капотен» не можна приймати при алергії на його складові, ангіоневротичний набряк, виражених порушеннях ниркової і печінкової функцій, гіперкаліємії, в періоди лактації та вагітності. Даний засіб не призначають після проведення трансплантації нирки, а також стенозі ниркових артерій, в тому числі при єдиній нирці. Крім того, препарат протипоказаний при обструктивних змінах в серцево-судинній системі, що ускладнюють відтік крові, в тому числі при стенозі гирла аорти.