показання


Препарат «Тавегіл» у вигляді сиропу і таблеток призначають для лікування сінної лихоманки і інших алергічних ринопатия, кропив`янки різного походження, сверблячих дерматозів, екземи, контакнтного дерматиту. Крім того, препарат використовується для лікування укусів комах і алергії на ліки. Уколи «Тавегіл» призначають при ангіоневротичний набряк, анафілактичний або анафілактоїдних шоці. Також дану форму застосовують для профілактики і лікування алергій і псевдоаллергических реакцій, в тому числі при діагностичному застосуванні гістаміну, переливанні крові і введення рентгеноконтрастних речовин.

Інструкція по застосуванню


Всередину «Тавегіл» приймають 2 рази на день - вранці перед їжею і на ніч. Таблетки призначають дорослим і дітям старше 6 років. Дозування препарату для дітей 6-12 років - 0,5-1 таблетка. Дорослим і дітям з 12 років необхідно приймати по 1 таблетці «Тавегіл» за прийом.

Разова доза сиропу «Тавегіл» для дітей 6-12 років становить 5-10 мл, 3-6 років - 5 мл, дітей 1-3 років - 2-2,5 мл засобу. Дорослі та діти з 12 років приймають по 10 мл препарату за 1 раз. В окремих випадках, за показаннями лікаря, дозування може бути збільшена до 60 мл сиропу або 6 таблеток на добу відповідно.Розчин для ін`єкцій вводять внутрішньом`язово або внутрішньовенно. Дозування для дорослих - 2 мл 1 раз на добу. Дозування для дітей залежить від ваги дитини: 0,025 мг / кг маси тіла на добу і вводиться за 2 рази. При в / в використанні засіб слід вводити повільно, протягом 2-3 хвилин. При необхідності «Тавегіл» можна розбавляти 5% розчином глюкози або натрію хлориду в пропорції 1: 5.

Протипоказання


«Тавегіл» не призначають при гіперчутливості до його компонентів і іншим антигістамінні засоби. Препарат протипоказаний при хворобах дихальних шляхів, включаючи бронхіальну астму. «Тавегіл» не слід приймати годуючим жінкам і дітям до 1 року. Таблетки протипоказані дітям до 6 років. Також не слід поєднувати прийом «Тавегіл» з інгібіторами МАО (антидепресантами).

З обережністю «Тавегіл» призначають при захворюваннях шлунка, нирок, сечового міхура, серцево-судинної системи, а також при артеріальній гіпертензії, гіпертрофії передміхурової залози, гіпертеріоза, підвищений внутрішньоочний тиск. Вагітним дані ліки призначають тільки за життєвими показаннями.

Побічна дія


Препарат може викликати побічні ефекти у вигляді порушень чіткості зорового сприйняття, запаморочення, головного болю, тремору, сонливості, підвищеної стомлюваності, загальмованості, дратівливості, занепокоєння, порушення координації рухів, судом. Іноді можливий розвиток нудоти, болі в шлунку, алергічних реакцій, шуму у вухах, порушень серцевого ритму.