«Каптоприл»: свідчення, інструкція

Показаннями до призначення «Каптоприлу» є: артеріальна гіпертензія, кардіміопатія, порушення роботи лівого шлуночка після інфаркту міокарда, діабетична нефропатія на тлі цукрового діабету першого типу.

«Каптоприл» приймають за годину до їди. Дозування і тривалість лікування визначаються лікарем. При артеріальній гіпертензії препарат починають приймати по 12,5 мг двічі на добу. У разі необхідності добова кількість поступово збільшують (з інтервалом 2-4 тижні) до досягнення оптимального лікувального ефекту. Підтримує кількість становить 25 мг (1 таблетка) 2-3 рази на добу. При загостреннях максимальна добова доза не повинна перевищувати 6 таблеток (по 25 мг).При нирковій і реноваскулярной гіпертензії початкова доза дорівнює 6,25 мг (тричі на добу), підтримуюча - 25 мг тричі на добу. З метою лікування хронічної серцевої недостатності «Каптоприл» починають приймати в дозі 6,25 мг тричі на добу. Кожні 2-3 тижні її поступово підвищують і доводять до оптимальної кількості 25-50 мг (2-3 рази на день). Для літніх пацієнтів дозу підбирають індивідуально, терапію починають з дози 6,25 мг двічі на добу. По можливості її підтримують на цьому рівні.

Протипоказання до застосування «Каптоприлу»

«Каптоприл» протипоказаний в наступних випадках: при гіперчутливості до активної речовини, ангіоневротичний набряк, виражених порушеннях роботи нирок, печінки, після трансплантації нирки, при азотемії. Препарат не застосовують при первинному гіперальдостеронізм, гіперкаліємії, двосторонньому стенозі артерій нирок, кардіогенному шоці, артеріальної гіпотензії, мітральному стенозі, стенозі гирла аорти. «Каптоприл» не можна використовувати в віці до 18-ти років, в періоди вагітності та лактації.

Побічні дії «Каптоприлу»

До побічних дій «Каптоприлу» відносяться: головний біль, запаморочення, пригнічення центральної нервової системи, судоми і сплутаність свідомості, підвищена стомлюваність, депресія, порушення зору і нюху. Можуть з`явитися: відчуття поколювання або оніміння в кінцівках, бронхоспазм, задишка, бронхіт, непродуктивний сухий кашель, порушення серцевого ритму, ортостатична гіпотензія, стенокардія, тахікардія і інфаркт міокарда. Препарат може викликати появу ексфоліативного дерматиту, шкірної висипки, кропив`янки, токсичного епідермального некролізу, анафілактичного шоку, фотодерматиту, алопеції, набряку Квінке.