показання


«Офлоксацин» в таблетках і розчині призначають для лікування інфекційних уражень дихальних шляхів, ЛОР-органів, органів черевної порожнини, сечовивідних і жовчовивідних шляхів, нирок, м`яких тканин, шкіри. Препарат використовують при лікуванні остеомієліту, гонореї, простатиту, гінекологічних інфекційних хвороб. У профілактичних цілях - при порушенні імунного статусу. Мазь застосовують в офтальмології при лікуванні бактеріальних уражень. Зокрема препарат призначають при кон`юктивіту, блефаритах, кератитах, ячменях, хламідійних інфекціях органу зору. Також засіб застосовується в післяопераційний період для профілактики інфекційних ускладнень.

Інструкція по застосуванню


Розчин для ін`єкцій «Офлоксацин» вводять 30-60 хвилин - внутрішньовенно крапельно. Початкова доза - 200 мг. При поліпшенні стану слід перейти на прийом препарату в таблетках. При інфекціях сечовивідних шляхів призначають 100 мг «Офлоксацину» 1-2 рази в день. При інфекціях нирок і статевих органів застосовують по 100-200 мг, в інших випадках - по 200 мг препарату двічі на добу. При необхідності разова доза може бути збільшена до 400 мг. При зниженні імунітету для профілактики інфекцій призначають 400-600 мг «Офлоксацину» в добу.

Таблетки «Офлоксацин» приймають до їжі. Дорослим призначають 200-800 мг препарату в день за 2 прийоми курсом 7-10 днів. Дозування до 400 мг можна приймати за 1 раз, краще вранці. При гонореї використовують 400 мг «Офлоксацину» одноразово. При порушеннях функцій печінки та нирок максимальна доза становить 400 мг на добу. Точне дозування при даних захворюваннях визначає лікар. При проведенні діалізу приймають по 100 мг препарату кожні 24 години. Дітям при важких інфекціях призначають 7,5-15 мг / кг маси тіла в день. Курс терапії при неускладнених інфекційних ураженнях сечових шляхів - 3-5 днів, при сальмонеллезах він становить 7-8 днів. В інших випадках терапію слід продовжувати ще 3 дні після зникнення симптоматики.Очну мазь «Офлоксацин» закладають за нижню повіку. Після внесення для рівномірного розподілу коштів рекомендується опустити повіки і трохи посувати очними яблуками. Разова доза становить 1 см препарату. Мазь застосовують 2-3 рази на день протягом максимум 2 тижнів, при лікуванні хламідійних інфекцій - 5-6 разів на день курсом 4-5 тижнів.

Протипоказання


Препарат не застосовується при чутливості до його складових, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. «Офлоксацин» в будь-якій формі не призначають вагітним, годуючим жінкам і дітям до 15 років. Протипоказаннями є наявність в анамнезі зниження судомного порога і епілесіі. Мазь не використовують для терапії небактериального кон`юктівіта. З обережністю застосовують «Офлоксацин» при атеросклерозі судин голови, порушеннях мозкового кровообігу, органічних ураженнях ЦНС, ниркової та печінкової недостатності.