UnuAfajo.com

Що таке вітамін з

Відео: Доброго дня, Вітамін С

З вітаміном С у вигляді смачних таблеток аскорбінової кислоти людина знайомиться з самого раннього дитинства. Примітно, що більшість представників тваринного світу, що населяють Землю, здатні синтезувати вітамін С з глюкози в своєму організмі. Людина, поряд з іншими приматами, може отримувати аскорбінову кислоту тільки ззовні, разом з споживаної їжею.

Відео: Це цікаво: Вітамін C подовжує життя

Що таке вітамін СВітамін С є потужним антиоксидантом. Він також бере участь у синтезі колагену. Саме тому аскорбінова кислота входить до складу більшості косметичних препаратів, спрямованих на боротьбу зі зморшками. Разом з тим, колаген необхідний не тільки для пружності шкіри: різке зменшення числа колагенових волокон на поверхні судин веде до крововиливів, а їх недолік в тканинах може спровокувати руйнування кісток. Колаген забезпечує швидке загоєння будь-яких ушкоджень шкіри (порізи, рани, подряпини).

Відео: Домашня аптечка: правильно приймати вітамін С теж не просто!

Аскорбінова кислота здатна ефективно боротися зі стресом. Під час сильного емоційного потрясіння в організмі відбувається вироблення гормонів - кортизолу та адреналіну. Вітамін С безпосередньо бере участь в їх біосинтезі і оберігає адреналін від окислення. Прийом аскорбінової кислоти під час стресу здатний значно поліпшити внутрішній стан людини.Вітамін С бере участь в обміні амінокислот, сприяючи утворенню серотоніну і особливого білка, який відповідає за імунітет. Крім того, аскорбінова кислота задіяна в процесі обміну холестерину і нормалізації його рівня в крові.

Відео: Що таке вітаміни і мінерали. Для чого?

Людина може засвоїти обмежена кількість аскорбінової кислоти в перебігу дня - приблизно 2-3 м Оскільки вітамін С є водорозчинним, його надлишок легко виводиться нирками в незмінному стані. Щоденна норма аскорбінової кислоти для людини - предмет жвавих суперечок учених і медиків. В середньому цей показник становить 50-60 мг вітаміну С на добу.

Найбільш висока концентрація аскорбінової кислоти в свіжих овочах, фруктах, ягодах і зелені: шипшина, смородина, зелений горошок, обліпиха, солодкий червоний перець, брюссельська капуста, петрушка. Наступні за цінністю продукти, що містять вітамін С - кольорова капуста, полуниця, малина, помідори, яловича печінка. Разом з тим, в результаті термічної обробки і тривалого зберігання, кількість аскорбінової кислоти в цих продуктах падає більш ніж наполовину. Тому вживати свіжі овочі і фрукти краще відразу після покупки або після того, як ви зірвали їх з гряди.


Поділися в соціальних мережах:


Схожі
Як поєднувати вітаміни і мікроелементиЯк поєднувати вітаміни і мікроелементи
Вітаміни для нашої шкіриВітаміни для нашої шкіри
Вітамін е для жінокВітамін е для жінок
Які вітаміни присутні в чаїЯкі вітаміни присутні в чаї
У яких продуктах харчування міститься фолієва кислотаУ яких продуктах харчування міститься фолієва кислота
Який крем допомагає від зморшокЯкий крем допомагає від зморшок
Які вітамінні препарати потрібно пити перед вагітністюЯкі вітамінні препарати потрібно пити перед вагітністю
Яка користь вітаміну зЯка користь вітаміну з
Як пити вітаміни при вагітностіЯк пити вітаміни при вагітності
Які вітаміни потрібно приймати спортсменамЯкі вітаміни потрібно приймати спортсменам
» » Що таке вітамін з
© 2021 UnuAfajo.com