Аскорбінова кислота є одним з найважливіших компонентів здоров`я вагітної жінки. Вітамін С - незамінний помічник в період епідемій вірусних захворювань, він зміцнює імунну систему і підвищує опірність організму до збудників захворювань. Також вітамін С покращує стан серцево-судинної системи, суглобів, шкіри, волосся і зубів. Дефіцит аскорбінової кислоти призводить не тільки до зниження захисних сил організму, але і до депресії, млявості, поганий працездатності.

Користь аскорбінової кислоти для майбутніх мам

Під час вагітності вітамін С несе в собі ще одну важливу функцію - він стимулює вироблення еластину і колагену. Саме ці речовини покращують еластичність тканин, а значить, допомагають майбутній мамі уникнути розтяжок і розривів під час пологів.

Вітамін С необхідний і майбутній дитині, який при дефіциті аскорбінової кислоти починає відставати в розвитку. У розумних кількостях вітамін С зміцнює судини плаценти і покращує живлення майбутнього малюка, знижує ризик патологій плаценти і кровотеч в період пологів. Вагітну жінку він захищає від перевтоми і пригніченого настрою, полегшує токсикоз.

ПротипоказанняДалеко не завжди майбутній мамі вдається заповнити нестачу вітамінів з їжі, і в такому випадку їй необхідно приймати вітаміни в таблетках. Існує думка, що аскорбінова кислота в таблетках протипоказана вагітним. Насправді відсутність вітаміну С набагато більше згубно позначається на розвитку малюка і здоров`я жінки, тому він завжди входить до складу полівітамінів для вагітних. Протипоказана аскорбінова кислота лише в разі надмірної дозування.

Добова норма аскорбінової кислоти для вагітних жінок не повинна перевищувати 2 м Лікарі рекомендують приймати близько 60-70 мг вітаміну С в другому і третьому триместрах вагітності. Занадто велике дозування несе в собі загрозу для нормального розвитку плода. Крім того, надлишок аскорбінової кислоти створює серйозне навантаження на нирки і може привести до руйнування паренхіми нирок у майбутньої мами.

Невелика кількість аскорбінової кислоти можна отримати і без штучно синтезованих вітамінів - вітамін С багаті цитрусові, шипшина, капуста, чорна смородина. У літню пору року лікарі не рекомендують приймати аскорбінову кислоту в таблетках, так як потреба у вітамінах легко задовольнити за допомогою літніх фруктів і овочів.

Відео: Чи можна цитрамон при вагітності?