Користь аскорбінової кислоти

Аскорбінова кислота підвищує рівень стійкості організму по відношенню до вірусів і бактерій, знижуючи ризик появи інфекційних захворювань, які можуть стати важким випробуванням для вагітної жінки. Вітамін C позитивно впливає на травний тракт, що також є критичним для майбутньої мами - чим краще працює шлунок і кишечник, тим більше корисних і життєво необхідних речовин потрапляє в організм і матері, і дитини. Нестача вітаміну може стати причиною появи больових відчуттів в спині, суглобах. Дефіцит аскорбінової кислоти може викликати сухість шкіри, дратівливість, депресивні стани, кровоточивість ясен, випадання волосся і зубів.

Для малюка вітамін C є життєво важливим. Діти, у яких спостерігається нестача вітаміну C, відстають у розвитку. Аскорбінова кислота зміцнює судини плаценти, що покращує надходження кисню дитині.

Відео: Аскорбінова кислота сприяють приходу місячнихЧастина вітаміну C виводиться з організму разом з холестерином і отрутами, які можуть потрапити разом з їжею. Аскорбінова кислота стимулює вироблення вітаміну D, який також є необхідним для росту малюка. Більш того, аскорбінова кислота покращує засвоєння заліза, допомагає у виробленні еластину, колагену, необхідних для профілактики появи розтяжок і варикозу. Дані речовини знижують ризик кровотеч в період вагітності, покращують еластичність тканин, що також збільшує шанс проведення пологів без ускладнень.

Дозування і джерела аскорбінової кислоти

Добова доза вітаміну для вагітних повинна становити 80-100 мг, а при наявності нестачі аскорбінової кислоти даний показник може досягати і 150 мг. Ви можете придбати вітамінний комплекс (наприклад, «Вітрум», «Компливит») для забезпечення себе достатньою кількістю вітамінів та інших корисних для організму речовин. При важкому нестачі вітамінів лікуючий лікар може призначити ін`єкції аскорбінової кислоти, які доведеться колоти в якості лікувальної терапії.

Перевищення дозування вітаміну C може також викликати як у матері, так і у дитини проблеми зі здоров`ям. У матері може виникнути запаморочення, свербіж, розлади шлунка, порушення роботи серця і проблеми зі сном.

Відео: Аскорбінова кислота

Дефіцит вітаміну C найчастіше трапляється в весняний і зимовий періоди, а тому саме в цей час року необхідно приймати більшу кількість аскорбінової кислоти як в таблетках, так і разом з продуктами харчування. Велика кількість вітамінів може бути отримано з волоських горіхів, екстракту шипшини, лимона, червоного солодкого перцю і безлічі інших овочів. Багато аскорбінової кислоти міститься в зелені та іншої рослинної їжі.