іммуномоделірующее дію

Простудився людям зазвичай рекомендують вживати якомога більше вітаміну C. Аскорбінова кислота підтримує імунітет людини. Вона стимулює синтез інтерферону, завдяки якому клітини можуть протистояти потрапив в організм вірусу. Однак навіть коли людина не хвора, йому не слід забувати приймати даний вітамін, адже він хороший не тільки як ліки, але і як засіб профілактики.

Користь для метаболізму

Аскорбінова кислота бере важливу участь в метаболізмі. Завдяки їй з триптофану утворюється серотонін - один з основних нейромедіаторів. Також вона задіяна в синтезі колагену і кортикостероїдів, освіті котезоламінов. Аскорбінова кислота регулює вміст холестерину в організмі, стимулюючи його перетворення в жовчні кислоти.

Відео: Чим небезпечна аскорбінова кислота і що таке вітамін з

кровотворна функціяАскорбінова кислота бере участь в утворенні гемоглобіну. Завдяки їй тривалентне залізо, яке надійшло в організм, окислюється до двовалентного. Саме в цій формі воно і може бути використано для перенесення кисню.

Відео: Аскорбінова кислота для волосся. Користь і застосування аскорбінової кислоти для волосся

антиоксидантну дію

Аскорбінова кислота - антиоксидант. Вона здатна нейтралізувати супероксидний радикал, що викликає пошкодження клітин, перетворивши його в безпечну для організму перекис водню, щоб потім благополучно вивести. Також вітамін C регулює протікання окислювально-відновних реакцій.

Як застосовувати аскорбінову кислоту

Вітамін C міститься в багатьох продуктах харчування. Якщо ви простежите за тим, щоб вони були присутні у вашому раціоні, ви навряд чи будете відчувати дефіцит цієї речовини. Багаті аскорбіновою кислотою овочі, фрукти і ягоди. Вона міститься в капусті, болгарському перці, чорній смородині, петрушці, кропі, ківі, ягодах шипшини, м`яти, цитрусових і яблуках. Слід пам`ятати, що термічна обробка руйнує вітамін. Хочете отримати максимальну дозу аскорбінової кислоти - вживайте дані продукти в сирому вигляді. В їжі тваринного походження вітамін C присутня в незначних дозах.

Аскорбінову кислоту також можна придбати в аптеці. Вона випускається в різних формах, зустрічається у вигляді драже, ампул, таблеток, порошку. Найчастіше буває і в поєднанні з глюкозою, іншими вітамінами, різними мікро- і макроелементів. Дорослим людям рекомендується вживати 70-90 мг аскорбінової кислоти щодня.