Опис і властивості аскорбінової кислоти


Вітамінний засіб випускається у вигляді драже, порошку для приготування суспензії, ліофілізату для внутрішньом`язового і внутрішньовенного ведення і розчину для внутрішньовенного введення.


Аскорбінова кислота зміцнює структури кісток, зубів і стінок капілярів, утворює внутрішньоклітинний колаген. Також препарат бере участь в процесах клітинного дихання, метаболізмі заліза і перетворенні фолієвої кислоти в фолінієву. Володіє антиоксидантними властивостями, підвищує стійкість організму до вірусних захворювань і інфекцій.
Вітамін призначається в період профілактики і терапії гіпо- та авітамінозу вітаміну С, при вагітності, грудному вигодовуванні, перевтомі, важких навантаженнях. Аскорбінова кислота ефективна в зимовий період, під час реабілітації після довгих важких захворювань і при високому ризику розвитку інфекційних хвороб. Препарат рекомендується при незбалансованому харчуванні, алкоголізмі, після опікового недуги, переохолодження організму і в післяопераційний період. Засіб протипоказано при гіперчутливості до аскорбінової кислоти. Слід приймати з обережністю при цукровому діабеті, таласемії, оскалозе, сечокам`яної хвороби, гемохроматозе і анемії.

Інструкція по застосуванню


Аскорбінову кислоту приймають внутрішньо після їди. Для профілактичних цілей гіповітамінозу дорослим пацієнтам призначається по 50-100 мг один раз на добу, дітям - 25-75 мг в день. В період лактації та вагітності рекомендується прийом вітамінного препарату по 300 мг одноразово протягом двох тижнів, потім по 100 мг на добу. З лікувальною метою дітям виписують по 50-100 мг препарату два - три рази на день, дорослим - по 50-100 мг чотири - п`ять разів на добу. Курс терапії становить два тижні.


Препарат викликає такі побічні явища, як відчуття втоми, спазми шлунку, блювота, нудота, алергічні реакції, відчуття жару. Якщо у пацієнта є високий вміст заліза в організмі, слід застосовувати вітамін в мінімальних дозах. При тривалому використанні аскорбінової кислоти необхідно періодично контролювати рівень цукру в крові, так як є дані про діабетогенний дію препарату. У разі прийняття аскорбінової кислоти в надмірних кількостях, вона швидко виводиться у незмінній формі з сечею. Це відбувається при перевищенні добової дози більше 200 мг.