Причини кашлю без температури у дитини


Причини виникнення кашлю без температури у дітей досить різноманітні. Кашель може бути сухим або вологим.
У дітей інфекційні захворювання протікають гостро, з яскраво вираженими симптомами. Не до кінця вилікувана інфекція, будь то тонзиліт, ларингіт або трахеїт, набуває практично безсимптомну хронічну форму. Така форма захворювань супроводжується мляво поточним запальним процесом у верхніх дихальних шляхах. На наявність інфекції при цьому вказує сухий кашель без температури, нежитю та інших атрибутів гострого запалення горла.


Найбільш серйозною причиною виникнення кашлю без температури у дитини є бронхіальна астма - захворювання, що супроводжується набряком слизових оболонок бронхів, нападами задухи і кашлю. Вроджена астма проявляється у дітей в перші роки життя. Придбана форма захворювання носить, як правило, аутоімунний характер.


Аденоїди - поширена серед дітей 3-10 років патологія, що супроводжується розростанням тканин носоглоткових мигдалин. Кашель при аденоїдах має деякі особливості:


- не супроводжується підвищенням температури тіла;


- виникає найчастіше вночі;

Відео: Причини кашлю і його лікування - Доктор Комаровський- носить нападоподібний характер;


- не викликає ускладнень з боку дихальної системи організму.


Сухий, що супроводжується задухою, кашель у маленької дитини може бути викликаний попаданням чужорідного тіла в його дихальні шляхи.


Кашель у поєднанні з нежиттю, підвищеним сльозовиділення, чханням, або не супроводжується жодними додатковими симптомами, є проявом алергії. Організм дитини особливо активно реагує на такі подразники, як пил, пилок рослин, шерсть тварин. Симптоми захворювання проходять самостійно протягом декількох годин після усунення основного алергену.


Як це не дивно, але провокувати сухий кашель без підвищення температури може таке захворювання, як гельмінтоз. Гельмінти проникають в різні системи організму дитини з потоком крові, в процесі своєї життєдіяльності виділяють в навколишнє середовище токсини. Ці токсини є потужним алергеном і провокують такі симптоми, як сухий «гавкаючий» кашель, зниження ваги, шкірні висипання, втрата апетиту.

Що робити, якщо у дитини кашель без температури


Першочергове завдання батьків при виникненні кашлю без температури у дитини - з`ясувати, що ж стало причиною даного симптому. Якщо це алергія, необхідно якомога швидше виключити контакти малюка з алергеном. При сильних проявах алергії допоможе антигістамінний препарат.


При відсутності сторонніх симптомів при кашлі варто уважно оглянути ротову порожнину дитини, щоб упевнитися, що в ній відсутня чужорідний предмет.


Точну причину виникнення кашлю без температури може встановити тільки фахівець, тому при появі цього симптому у дитини рекомендується якомога швидше відвідати педіатра.

Відео: У дитини температура 37, соплі і кашель


Регулярне покашлювання дитини - явна ознака паразитарної інфекції. Лікування глистової інвазії отримало назву дегельмінтизації, воно передбачає прийом токсичних препаратів, проте не встигають надати значний негативний вплив на організм дитини за рахунок нетривалого терапевтичного курсу.


Усунення хронічних запальних процесів у верхніх дихальних шляхах сприяє зміцнення імунітету дитини: прийом вітамінів, імуностимулюючих препаратів, повноцінний відпочинок, правильне харчування.