Речовина хімотрипсин є протеолітичним засобом білкової природи. Утворюється в клітинах підшлункової залози ссавців. Його дія заснована на здатності гідролізувати білки до низькомолекулярних сполук. Має властивість розщеплювати змертвілі тканини і фіброзні освіти. Зменшує в`язкість мокротиння, ексудативних і гнійних мас.

Препарат «Хімотрипсин» має протизапальну і протинабрякову дію, сприяє загоєнню ранових поверхонь. Знижує стійкість гноеродной мікрофлори до дії антибіотиків. Випускається у вигляді кристалічного порошку білого кольору. Розчиняється в воді і фізіологічному розчині натрію хлориду. Випускається в ампулах і флаконах, що мають герметичну упаковку, з вмістом химотрипсина по 5 мг і 10 мг.

Відео: Комплекс ферментів Біокаскад

Показання до застосування

«Хімотрипсин» використовується для лікування запальних захворювань дихальних шляхів - трахеїти, бронхітів, ексудативного плевриту і бронхоекстази. Засіб вводиться шляхом інгаляцій або внутрішньом`язово. Ін`єкції химотрипсина застосовуються в комплексній терапії тромбофлебіту, остеомієліту, пародонтозу, отиту і гаймориту.Для лікування ірит, іридоцикліти, крововиливів в переднеглазную камеру і посттравматичних набряків окологлазних тканин препарат призначається внутрішньом`язово, у вигляді очних крапель або ванночок. При опіках, гнійних ранах і пролежнях застосовується місцево, для чого 25-50 мг хімотрипсину розводять в 10-50 мл 0,25% розчину прокаїну. Отриманим розчином просочуються серветки і прикладаються на 7-8 годин на уражену поверхню.

Для ін`єкцій препарат розводять в 1-2 мл 0,9% стерильного розчину натрію хлориду. Для дорослих доза становить 5-10 мг двічі на день, дітям призначають 2,5 мг один раз на добу. Для ванночок застосовують 0,2% розчин, для закапування в очі - 0, 25- 1% розчин хімотрипсину.

Протипоказання і побічні дії

Після ін`єкцій химотрипсина може відзначатися хворобливість і почервоніння на місці введення. Під час застосування препарату можливі алергічні реакції, підвищення температури тіла, осиплість голосу і подразнення слизових оболонок.

Відео: Комплекс Ферментів АртЛайф

До призначення «Хімотрипсин» існують протипоказання. Це підвищена чутливість, емфізема легенів з дихальною недостатністю і декомпенсація серцевої діяльності. Не використовується препарат при вірусному гепатиті, цирозі і дистрофії печінки, декомпенсованих формах туберкульозу легенів, а також при панкреатиті, геморагічному діатезі та захворюваннях нирок.

«Хімотрипсин» не можна застосовувати в осередках запалення і кровоточать порожнинах. Не рекомендується наносити препарат на уражену виразками поверхню злоякісних пухлин.