Показання до застосування

Глюконат кальцію в ампулах застосовується за наступними показниками:

- дефіцит кальцію;

- токсичні ураження печінки;

- паренхіматозний гепатит;

- недостатність паращитовидних залоз;

- нефрит;- пароксизмальна міоплегії гіперкаліємічній форми;

- запальні і ексудативні процеси;

- шкірні захворювання.

Глюконат кальцію може застосовуватися як додатковий засіб при терапії алергічних захворювань, в тому числі лікарської алергії. Також препарат призначають при носових, легеневих, маткових і шлунково-кишкових кровотечах в якості додаткового гемостатического кошти. При отруєннях солями магнію і щавлевої кислотою глюконат кальцію застосовується як антидот.

Спосіб застосування та дозування

Дорослим пацієнтам розчин глюконату кальцію вводиться в добовій дозі від 5 до 10 мл кожен день, через день або з проміжками в 2 дні. Разова доза препарату при внутрішньовенному струминному введенні не повинна перевищувати 5 мл, а при внутрішньовенному краплинному введенні вона може варіюватися в діапазоні від 5 до 10 мл. Дітям залежно від віку призначають по 1-5 мл глюконату кальцію через кожні 2-3 дні.

Відео: Чи потрібно лікувати алергію кальцієм? - Доктор Комаровський

Слід враховувати, що при використанні глюконату кальцію в ампулах відбувається збудження симпатичної нервової системи, збільшується вироблення адреналіну, а також проявляється помірну сечогінну дію.

Пацієнтам зі схильністю до утворення конкрементів у сечі в період застосування препарату необхідно збільшити обсяг споживаної рідини.

Протипоказання і побічні дії

Глюконат кальцію в ампулах не застосовується при підвищеному рівні кальцію в крові, важкої ниркової недостатності, схильності до тромбозів, підвищеному згортанні крові і вираженому атеросклерозі. Дітям протипоказано внутрішньом`язове введення розчину.

Відео: Препарати магнію і калію при лікуванні хвороб серця

Глюконат кальцію в ампулах не рекомендується використовувати одночасно з серцевими глікозидами, так як їх кардиотоксическое вплив при даному поєднанні може істотно посилюватися.

Препарат з обережністю призначають пацієнтам з незначними порушеннями функції нирок, невеликий гіперкальціурією або сечокам`яною хворобою в анамнезі. При наявності зазначених порушень в період застосування глюконату кальцію необхідно проводити контроль рівня екскреції кальцію з сечею.

Побічні дії глюконату кальцію можуть виявлятися у вигляді нудоти, блювоти, діареї та брадикардії. При внутрішньом`язовому введенні можливий некроз тканин.