показання


«Цефтріаксон» призначають при інфекційних ураженнях органів шлунково-кишкового тракту, малого тазу, сечовивідних шляхів, нирок, статевих органів. Препарат використовується для лікування сепсису, менінгітів, бореліозу Лайма, інфекцій дихальних шляхів, ЛОР-органів. Крім того засіб застосовується при ураженні інфекцією суглобів, кісток, шкіри і тканин, а також для профілактики інфекції до і після операцій.

Інструкція по застосуванню


Препарат «Цефтріаксон» випускається у формі розчину для ін`єкцій, які проводять внутрішньом`язово або внутрішньовенно. Для в / м застосування ліки розводять водою для ін`єкцій: 0,5 г - на 2 мл, 1 г - на 3,5 мл води. При цьому при необхідності дозволяється застосовувати менш концентрований розчин. Також в деяк випадках при в / м введенні для знеболювання можна застосовувати 1% розчин лідокаїну. Уколи роблять в сідницю, при цьому в одну м`яз слід вводити не більше 1 г засобу.

При в / в застосуванні 1 г «Цефтріаксона» розводять в 10 мл води для ін`єкцій. Отриманий розчин «Цефтріаксона» слід вводити повільно - 2-4 хвилини. При призначенні ліків в / в крапельно, 2 г препарату розбавляють в 40 мл інфузійного розчину, що не містить кальцій (вода для ін`єкцій, розчин хлориду натрію, левулози або глюкози). Вводити ліки слід протягом 30 хвилин.

Відео: цефтриаксон інструкція із застосування уколи як розводити новокаїном собаці

дозування


Дорослим, дітям з 12 років, а також дітям вагою понад 50 кг назачают 1-2 г препарату «Цефтріаксон» 1 раз в день. У разі тяжкого перебігу хвороби дозування можна збільшити до 4 г на добу, при цьому вводити ліки слід за 2 рази, з інтервалом в 12 годин. Після нормалізації стану препарат рекомендується використовувати протягом ще 2-3 днів.

Для новонароджених і недоношених дітей віком до 2 тижнів доза «Цефтріаксона» становить 20-50 мг / кг ваги. Максимальна доза становить 50 мг / кг на добу. Однак при бактеріальному менінгіті дозування можуть збільшити до 100 мг / кг ваги (максимум до 4 г) з подальшим її зменшенням при настанні поліпшень. Дітям з 2 тижнів до 12 років призначають 20-80 мг / кг маси тіла. Препарат застосовують 1 раз в день.

Відео: цефтриаксон + при простатиті

Тривалість терапії «Цефтриаксоном» залежить від захворювання. При менінгітах лікування триває 4-7 днів, в залежності від збудника. При боррелиозе Лайма препарат вводять протягом 2 тижнів 1 раз в день в кількості 50 мг / кг, але не більше 2 г на добу. При гонореї роблять 1 в / м укол - 250 мг.

застереження


Препарат не призначають у першому триместрі вагітності, далі - тільки за рішенням лікаря. При лікуванні в період лактації годування необхідно припинити. Протипоказанням до лікування «Цефтриаксоном» є непереносимість компонентів кошти. З обережністю препарат використовують при коліті і ентериті, ниркової та печінкової недостатності, при гіпербілірубінемії у дітей.