Препарат «Азитроміцин» показаний при пневмонії, бронхітах, отитах, синуситах, фарингітах, тонзилітах. Також засіб використовується для лікування уретритів, цервицита, хвороби Лайма. Крім того препарат призначають при вторинних дерматозах, імпетиго і інших інфекціях шкіри і тканин.

Інструкція


Пити «Азитроміцин» слід 1 раз в день, за годину до їди або через 2 години після неї. Дорослі при інфекціях дихальних шляхів приймають препарат 3 дня по 0,5 г. При інфекційних ураженнях тканин і шкіри, хвороби Лайма дозування становить 1 г «Азитроміцину» в перший день, далі - 4 дня по 0,5 г. При терапії інфекцій сечостатевої системи призначається 1 г засобу одноразово. У комплексній терапії виразкової хвороби препарат приймають по 1 г протягом 3 діб.

Дітям препарат показаний у вигляді суспензії. Дозування залежить від маси тіла. Дитині слід давати 10 мг «Азитроміцину» на кг ваги в перші 3 дні лікування або в перший день - 10 мг / кг, далі 3 дня по 5-10 мг / кг на добу. При лікуванні мігруючої еритеми призначають 20 мг / кг в 1-й день, далі - по 10 мг / кг протягом ще 4 днів.

Відео: Азитроміцин таблетки - інструкціяПри лікуванні пневмонії препарат вводять внутрішньовенно: 0,5 г на добу протягом двох і більше днів. Далі переходять на прийом «Азитроміцину» в таблетках: 0,5 г на добу курсом 7-10 днів. При терапії інфекцій малого таза застосовують 0,5 г внутрішньовенно одноразово, далі - по 0,5 г препарату в таблетках або капсулах курсом 7 днів.

Використовувати «Азитроміцин» внутрішньовенно слід крапельно. Для інфузії 0,5 г препарату розбавляють розчином глюкози, хлориду натрію або розчином Рінгера. При концентрації 1 мг / мл обсяг ліки складе 500 мл, вводити його слід протягом 3 годин. При концентрації 2 мг / мл вийде 250 мл розчину, час введення в цьому випадку - 1 година.

застереження


«Азитроміцин» не слід застосовувати при алергії на його складові, ниркової та печінкової недостатності, аритмії. У період вагітності ліки назачают з обережністю, при лактації годування потрібно призупинити. Капсули і таблетки не можна приймати дітям до 12 років, а також особам з вагою менше 45 кг. В / в ін`єкції не рекомендовані підліткам молодше 16 років. Дітям молодше 6 місяців препарат протипоказаний.

«Азитроміцин» може викликати побічні дії у вигляді нудоти, метеоризму, діареї, болю в шлунку, блювоти, підвищення активності ферментів печінки. У рідкісних випадках можуть виникнути шкірні алергічні реакції, вагінальний кандидоз. З боку нервової системи - запаморочення, слабкість, сонливість.