Показання до застосування


Препарат «Ессенціале форте» призначають для лікування гострих і хронічних гепатитів, цирозів, некрозу клітин печінки, печінкової коми і попередніх їй станах. Даний засіб застосовують при лікуванні жирової дегенерації печінки, в тому числі при діабеті та хронічних інфекціях, а також при токсичних ураженнях печінки, в тому числі при токсикозах вагітності. Препарат використовується в перед- і післяопераційні терапії. Крім того, «Ессенціале форте» застосовується при лікуванні псоріазу, нейродерміту, а також радіаційного синдрому і лікарської інтоксикації.

Інструкція по застосуванню


Капсули «Ессенціале форте» приймають під час їжі, запиваючи водою. Дозування становить 2 капсули препарату за прийом 3 рази на день. Підтримуюча доза складається з 1 капсули також тричі в день. Тривалість лікування препаратом не обмежена.

Внутрішньовенно «Ессенціале форте» застосовують по 5-10 мл в день. У важких випадках можливе збільшення добової дози до 20 мл, при цьому за один раз можна вводити не більше 10 мл. Препарат рекомендується вводити повільно, краще - крапельно, розбавивши «Ессенціале» в 5% розчині глюкози об`ємом 250-300 мл.При струминному введенні препарат слід розвести власною кров`ю пацієнта в пропорції 1: 1. Ін`єкції проводять протягом 10 днів. При цьому при внутрішньовенному введенні рекомендується якомога раніше почати підтримуючу терапію капсулами «Ессенціале форте».

При лікуванні псоріазу призначається комбіноване лікування капсулами і ін`єкціями. Спочатку протягом 2 тижнів приймають по 2 капсули 3 рази на день. Після цього призначаються 10 уколів «Ессенціале форте» дозуванням по 5 мл і одночасно проводиться PUVA-терапія. Після закінчення курсу ін`єкцій знову призначається прийом капсул в тому ж дозуванні курсом 2 місяці.

Протипоказання і застереження


«Ессенціале форте» не слід приймати при підвищеній чутливості до будь-яких його компонентів. Капсули не призначають особам молодше 12 років, ін`єкції - дітям віком до 3 років і вагітним в зв`язку з наявністю в даній лікарській формі бензилового спирту. Як правило, лікування проходить без побічних ефектів, однак іноді можуть з`явитися нудота, дискомфорт в шлунку, діарея, а також алергічні реакції - свербіж, кропив`янка і висип.

Забороняється розводити препарат електролітними розчинами - ізотонічним і розчином Рінгера. Розчин для введення повинен бути прозорим. Ампули призначені тільки для внутрішньовенних ін`єкцій, внутрішньом`язове введення препарату неприпустимо.