Чому у собаки з`являється кашель?

Існує безліч причин, що викликають кашель у собаки.

Можливо, ваш чотириногий друг перекупався або переохолодився і, як наслідок, застудився. Першим симптомом застуди у собак є кашель.

Собака також може підхопити інфекцію від хворої собаки, наприклад, аденовіроз. Це захворювання ще називають розплідниковий кашлем, тому що воно живе в місцях скупчення собак.

Якщо собака кашляє в основному під час прогулянки, перевірте нашийник. Можливо, він дуже затягнутий і заважає тварині нормально дихати і ковтати.

Кашель може бути викликаний тим, що у собаки щось застрягло в горлі або верхніх дихальних шляхах.

Відео: Вихованець подавився - Ветдоктор - відповідь 8Собака може почати кашляти внаслідок алергії на їжу, пил, хімікати, рослини, укуси комах, спреї від бліх і кліщів. Як правило, такий кашель супроводжується сльозотечею і чханням.

Якщо у собаки хворе серце, то воно також може служити причиною появи кашлю. Крім кашлю у тварини з`являється ще один симптом - ясна набувають синювато-сірий колір.

Важливо розуміти, що кашель - це не хвороба, а симптом. Тому для визначення істинної причини кашлю потрібно оцінити стан собаки в цілому. Для цього тварині потрібно виміряти температуру, оглянути ротову порожнину на наявність виразок або крововиливів, промацати трахею, живіт, перевірити, чи не збільшені лімфовузли. Варто поспостерігати, чи з`явилися ще якісь симптоми, наприклад, соплі.

Якщо кашель не пройде, то ваші спостереження допоможуть ветеринара поставити правильний діагноз.

В яких випадках собака кашляє так, як ніби вдавилася?

Крім інших симптомів характер кашлю може дуже допомогти з`ясувати, чим кашель викликаний.

Якщо собака кашляє, як ніби вдавилася, значить, вона намагається позбутися від того, що їй заважає. А заважати їй може чужорідний предмет, який потрапив в глотку або бронхи. Це може бути тріска від палиці, яку вона гризла на вулиці, насіння, колоски, папір, шматочки іграшок. В даному випадку кашель може бути нападоподібний іноді з пінистими виділеннями, а іноді і з кров`ю. Такого ж характеру буває кашель, якщо собака вдихнула або проковтнула отруту. Тому, помітивши такий кашель, негайно звертайтеся до ветеринара. Щогодини зволікання може коштувати собаці життя.

Ви могли пригостити свого вихованця в жарку погоду морозивом або напоїти холодною водою, і у собаки захворіло горло, запалилися мигдалини. Вони їй заважають, і вона намагається їх откашлять як чужорідне тіло.

Собака також може намагатися отхаркивать глистів. Якщо собаці давно не проводили профілактику гельмінтів, і їх накопичилося величезна кількість, то вони можуть вільно гуляти по стравоходу і заважати їй, і кашлем вона буде намагатися від них позбутися.

Що робити, якщо собака кашляє?

Якщо собака кілька разів кашлянула, при цьому вона грайлива і нормально їсть, то господареві нічого не потрібно робити. Просто поспостерігайте за твариною.
Якщо ж кашель у вихованця не припиняється протягом доби, або з`являється задишка, підвищується температура, собака стає млявою і байдужою, то потрібно їхати до лікаря.

Не варто займатися самостійним лікуванням, адже за симптомами можна визначити лише можливу причину кашлю. Істинну картину показують лише результати обстеження. Тому, щоб не боротися потім з ускладненнями, потрібно відразу звертатися за допомогою до фахівця.