Кашель від цукерок?

Кашель після вживання морозива чи інших холодних десертів зазвичай не викликає подиву - порція ескімо, особливо з`їдена в жаркий день, може привести до фарингіту (запалення слизової оболонки глотки). Першіння в горлі, біль при ковтанні і сухий кашель - часті симптоми цього патологічного стану.

Відео: Сергій Шустов: вживання солодкого не призводить до діабету

Однак кашель може з`явитися і в тому випадку, якщо ви не торкалися до морозива, зате з`їли за один прийом багато цукерок або кремових тістечок, особливо якщо прийом великої дози кондитерських виробів не супроводжувався вживанням достатньої кількості рідини. Справа в тому, що солодощі можуть подразнювати слизову оболонку глотки - це і викликає неприємний сухий кашель, який проходить, якщо випити більше теплої несолодкої рідини. Особливо часто спостерігається таке явище при вживанні солодощів, що містять кислоту - наприклад, льодяників і мармеладу з добавками лимонної кислоти.Ще одна, більш серйозна причина появи кашлю після вживання солодощів - гастро-рефлюксу. У цьому випадку вміст шлунка закидається в стравохід, що і викликає напади нав`язливого кашлю. Велика кількість солодощів здатне спровокувати загострення захворювання, що виявляється посиленням кашлю, печією, кислою відрижкою.

Відео: Жити здорово! Що робити, якщо ви переїли солодкого. (29.03.2016)

Алергія?

Часто кашель, що виникає при надмірному вживанні солодкого, вважають алергічним. Частка істини в цьому твердженні є. Хоча харчова алергія частіше проявляється висипаннями на шкірі, риніт, сухий або вологий кашель, сльозотеча можуть початися і після вживання містять алергени продуктів. Найчастіше це шоколад, цукерки або інші кондитерські вироби з горіхами, медом або з штучними барвниками та ароматизаторами в складі. Алергію можуть викликати і нешкідливі сухофрукти, якщо недобросовісні виробники для кращого збереження обробляють їх шкідливими для людського організму речовинами.

Алергічний кашель починається через набряк слизової оболонки і роздратування знаходяться в ній рецепторів. Сильний напад гавкаючого кашлю може свідчити про наростаючому набряку гортані і вимагає негайного звернення до лікаря і прийому антигістамінних препаратів - без медичної допомоги хворий може задихнутися.

При цьому помірне вживання «небезпечного» продукту може і не привести до неприємних симптомів, а ось великий обсяг алергену, одночасно потрапив в організм, здатний викликати ознаки алергічної реакції.

Відео: Угри на шкірі - від солодкого