Найчастіше кашель з`являється при захворюваннях, так чи інакше пов`язаних з дихальною системою організму людини - легкими, бронхами або горлом. У цьому випадку він, як правило, легко піддається лікуванню, і для позбавлення від нього навіть не доводиться використовувати препарати з групи антибіотиків. Лише хронічні і затяжні форми бронхітів, пневмонії або коклюшу вимагають серйозного медикаментозного лікування. Але іноді кашель вказує на захворювання, ніяк не пов`язані з застудами. Щоб визначити причину його появи, необхідно звернутися за лікарською допомогою, а займатися самолікуванням не можна ні в якому разі, навіть якщо кашель на перший погляд не дуже сильний і не доставляє сильно відчутних незручностей.

На які захворювання може вказувати кашель


У більшості випадків кашель є ознакою вірусних або інфекційних захворювань легенів, бронхів або глотки. Якщо кашель турбує хворого нетривалий час і супроводжується підвищенням температури тіла, то це вказує на його інфекційну або простудних етимологію. Такий кашель розвивається поступово і проходить після того, як було вилікувано основне захворювання, тобто вжито заходів до зупинки прогресування інфекції.

Напади кашлю, що з`явилися раптово, можуть вказувати на більш серйозні причини, наприклад, на так звану механічну етимологію симптому - бронхоспазм, наявність стороннього тіла в легких або бронхах, вдихання великої кількості пилу або набряк легенів. Хімічне походження кашлю - це проникнення дратівливих парів, диму, в тому числі і від сигарет, в дихальні шляхи. І якщо «хімічний кашель» проходить відразу після виключення подразників з дихання, то «механічний» може привести до серйозних проблем зі здоров`ям і навіть летального результату.

Відео: Жити здорово! Аудіо-гід по кашлю. (14.04.2016)Іноді кашель вказує на зараження людини певними видами паразитів - аскариди, лямблії та інші. Такий кашель триває тривалий час, і препарати, які зазвичай призначаються для його лікування, не дають позитивного ефекту. Для визначення виду паразитів і призначення лікування необхідно провести дослідження крові і калу.

Як лікувати кашель


Багато хто не вважають кашель серйозним захворюванням і вважають за краще лікувати його самостійно, за допомогою препаратів, які колись допомогли друзям або близьким або порадив фармацевт в аптеці. Так чинити не можна ні в якому разі.

Тільки кваліфікований медичний фахівець здатний виявити причини появи кашлю і визначити метод його лікування. Якщо не звернутися за медичною допомогою, то кашель може перейти в хронічну форму, наприклад при бронхіті, або зовсім привести до летального результату в разі пневмонії, раку легень або зараження паразитами.