Показання до застосування «Лактовіт Форте»

Показаннями до призначення «Лактовіт Форте» є: дисбактеріоз (після кишкових інфекцій, антимікробної терапії, внаслідок інших причин), хронічний коліт, виразковий неспецифічний коліт. Засіб також використовують при запальних хворобах геніталій неспецифічного походження, в передпологовій підготовці вагітних при порушенні чистоти секрету піхви 3-4 ступеня, у комплексній терапії атопічного дерматиту, кропив`янки, екземи, діатезу у дітей.

Препарат випускають у формі капсул. В одній капсулі міститься 120 000 000 спор молочнокислих бактерій, 15 мкг фолієвої кислоти (вітамін В9), 0,0015 г цианокобаламина (вітаміну В12). Лактобактерії є представниками корисної мікрофлори, що населяє кишечник людини. Вони пригнічують дію умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів внаслідок конкуренції за рецептори на клітинах кишкового епітелію. Також лактобактерії секретують речовини, які пригнічують ріст патогенної мікрофлори.Фолієва кислота, що входить до складу препарату, бере участь в процесах синтезу амінокислот, піримідинів, нуклеїнових кислот і пуринів. У період вагітності цей вітамін необхідний для захисту ембріона від впливу тератогенних факторів (фактори зовнішнього середовища, що призводять до пороків розвитку). Ціанокобаламін активізує білковий, жировий і вуглеводний обмін, бере участь в біосинтезі нуклеїнових кислот, позитивним чином впливає на роботу нервової системи і печінки, стимулює процес еритропоезу.

Як приймати «Лактовіт Форте»

«Лактовіт Форте» необхідно приймати двічі на добу за 40 хвилин до їди. Не рекомендується запивати препарат гарячими напоями. Для дітей, які не досягли віку 2-х років, вміст капсул рекомендується розчиняти в молоці. Добова кількість становить для дорослих і підлітків від 14-ти років - 2-4 капсули, для дітей від 2-х до 14-ти років - 2 капсули, для дітей віком до 2-х років - 1 капсула.

При дісбактерозе препарат приймають 3-4 тижні, при коліті - 6-8 тижнів, після кишкових інфекцій - 4-6 тижнів. Якщо після закінчення зазначеного терміну склад кишкової мікрофлори нормалізувався в повному обсязі, протягом 1,5-2 місяців можливе застосування ліків в підтримуючих кількостях, що становлять половину лікувальної дози.

Побічні дії «Лактовіту Форте" не виявлено, проте можливий розвиток алергічних реакцій. Препарат протипоказаний при гіперчутливості до його компонентів. Допускається приймати «Лактовіт Форте» в період вагітності в рекомендованої дозуванні. Ліки необхідно зберігати при температурі 15-25оС, в сухому, темному місці.