Як застосовувати препарати з розторопші

Препарат на рослинній основі «Розторопша» призначають за наступними показниками: токсичні ушкодження печінки (алкоголізм, інтоксикація лікарськими препаратами, сполуками важких металів, галогенсодержащими вуглеводнями) та їх профілактика, хронічний гепатит, стани після токсичного та інфекційного гепатитів, жирова інфільтрація і дистрофія печінки, порушення ліпідного обміну, цироз (в складі комплексного лікування).

Найчастіше пацієнти з порушенням засвоєння їжі через хворобу печінки мають підвищений апетит і надлишкову масу тіла. Оскільки «Розторопша» приводить в норму метаболічні процеси у хворому органі, у людини нормалізується вага. Препарат покращує показники функції печінки.«Расторопшу» випускають у формі капсул, таблеток, порошку, масла для прийому всередину. Олія розторопші призначають дорослим і дітям від 12-ти років по 0,5 ч.л. двічі на день. Приймати його потрібно під час їжі. Курс лікування становить 1 місяць. «Расторопшу» в капсулах застосовують таким чином: дорослим і дітям від 12-ти років слід приймати по 5 шт. двічі на день (під час їжі). Курс прийому - 30 днів. Таблетки приймають під час їжі по 1 шт 1 раз на день протягом місяця. Лікування препаратами з розторопші не може замінити відмова від алкоголю і продуктів, шкідливих для печінки.

«Розторопша»: протипоказання, побічні дії

Препарати на основі розторопші можуть надавати побічні дії, до яких відносяться діарея і алергічні реакції. Подібні ліки протипоказані дітям до 12-ти років, при гіперчутливості до компонентів. У періоди вагітності і лактації «Расторопшу» застосовують тільки за медичними показаннями і в тому випадку, якщо користь від лікування буде вище можливого ризику для дитини.

З обережністю «Расторопшу» застосовують при гормональних порушеннях (міома матки, ендометріоз, рак молочної залози, матки, яєчників, передміхурової залози) через естрогеноподібним дії силімарину. При спільному застосуванні екстракту розторопші з лікарськими препаратами, призначеними для замісної гормонотерапії, і пероральними гормональними контрацептивами можливо зниження лікувальних дій цих коштів. Силімарин здатний підсилювати терапевтичну дію таких препаратів: «Алпразолам», «Діазепам», «Ловастатін», «Кетоконазол», «Вінбластин».

Відео: Про корисні властивості розторопші

Аналогами «розторопші» за діючою речовиною є: «Карсил», «Легалон», «Сілегон», «Силімарин», «Силимар». Аналоги по фармакологічній групі: «Антраль», «Гепа-Мерц», «Гепатосан», «Гептралу», «Ліводекса», «прогепар», «Тіоліпон».