Тиск і головний біль - який зв`язок?

Для початку непогано згадати, що розуміється під звичним терміном «тиск». Його значення виражається двома цифровими показниками, перший з яких - «верхнє» або систолічний тиск - показує, з якою силою кров виштовхується лівим серцевим шлуночком в кровоносні судини. Чим інтенсивніше це відбувається, тим вище верхня межа тиску.

Другий показник - «нижня» або діастолічний тиск - дозволяє зрозуміти, наскільки активно працюють судини в той момент, коли серце не скорочується. Залежить воно від їх загального тонусу.

Як стабільно підвищений, так і стабільно знижений тиск може викликати таке нездужання, як головний біль. І людина захоче позбутися від неї, прийнявши ліки, наприклад, «Цитрамон». Але чи допоможе він лише в разі, якщо тиск знижений, при підвищеному ж може викликати погіршення стану. Пояснити це можна, вивчивши інгредієнти, які входять до складу «цитрамон».

Склад «цитрамон»«Цитрамон» - лікарський препарат, до складу якого входять аспірин, парацетамол і кофеїн. Аспірин має протизапальну дію, а парацетамол - легку знеболювальну та жарознижувальну. Кофеїн же включений до складу ліків, щоб посилити дію перших двох препаратів, він виконує роль каталізатора.

Відео: Препарати для зниження артеріального тиску

В результаті така проста ліки, як «Цитрамон», можна успішно пити при застуді і грипі для поліпшення загального стану, при несильних болях різного походження, в тому числі і при головному.

При цьому необхідно пам`ятати, що кофеїн - одне з найпоширеніших засобів для підвищення тиску. Крім того, він сприяє порушенню нервової системи, поліпшенню уваги і пам`яті. Однак, при вже наявному підвищеному тиску приймати його небажано.

1 таблетка «цитрамон» містить 30 мг кофеїну, що становить 1 десяту частину максимальної денної норми.

безмедикаментозні кошти

Таким чином, якщо у вас раптом розболілася голова, буде розумно для початку виміряти тиск. Якщо його рівень низький, то, можливо, головний біль виник з цієї причини. Можна спробувати впоратися з нею без застосування «цитрамон» або інших, більш сильних препаратів.

Відео: Як кава впливає на тиск?

Якщо кофеїн підвищує тиск, потрібно підвищити його рівень в організмі. Відомо, що кофеїн міститься в таких продуктах, як, природно, кава, а крім того, чай, кока-кола, шоколад і какао. Якщо болить голова на тлі зниженого тиску, побалуйте себе чашкою будь-якого з цих напоїв, причому, обов`язково посластіть.

Найбільша кількість кофеїну міститься в заварний кави - 79-125 мг на 150 мл напою.

Можна застосовувати і трав`яні настої або відвари, що підвищують тиску. Для їх приготування підійдуть такі трави, як родіола рожева, лимонник китайський, розмарин, женьшень, заманиха.