Початок турніру для бразильців склалося добре. У господарів чемпіонату була не найсильніша група. Бразильці виступали в квартеті А. Їх суперниками на груповій стадії були національні збірні Хорватії, Мексики і Камеруну.

У стартовому матчі чемпіонату бразильці здобули перемогу над хорватами з рахунком 3 - 1. Наступним суперником п`ятикратних чемпіонів світу стали непоступливі мексиканці. Матч між Бразилією і Мексикою завершився нульовою нічиєю. Варто визнати, що в цій грі голкіпер центральноамеріканцев Очоа творив справжні футбольні чудеса. У заключному матчі на груповому етапі господарям протистояли Камерун. Бразилія здобула впевнену перемогу з рахунком 4 - 1. Цей результат вивів підопічних Сколарі в стадію плей-офф з першого місця в групі А.

У матчі 1/8 фіналу Бразилія грала з замечателной командою Чилі. Основний час матчу завершився з рахунком 1 - 1. В додатковий час глядачі не побачили голів. Варто відзначити, що на останній хвилині овертайму бразильців врятувала від вильоту з турніру перекладина. Тільки в серії 11-метрових Бразилія пробилася в наступний етап турніру, де господарям довелося грати з Колумбією.

Матч чвертьфіналу з колумбійцями став одним з найбрудніших і жорстких на турнірі. Підсумковий рахунок зустрічі 2 - 1 на користь Бразилії залишав питання з приводу організації гри одних з головних тренерів претендентів на звання чемпіонів світу. У півфіналі Бразилії довелося грати з Німеччиною.

Матч за вихід у фінал мундіалю всі бразильці не забудуть ніколи. Це був справжній кошмар для південноамериканців. Господарі чемпіонату зазнали найбільшої розгромної поразки у своїй історії (1 - 7). Мабуть, спортивна доля віддала з лишком свій борг за перекладину в 1/8 фіналу. Ця поразка перекреслило всі надії Бразилії на домашнє чемпіонство.

Відео: Виступ Шакіри на закритті ЧС з футболу 2014

Господарі мундіалю змогли задовольнятися тільки матчем за третє місце. Однак і в цій грі бразильці зазнали розгромної поразки з рахунком 0 - 3 від збірної Нідерландів.

Підсумкове місце бразильців на мундіалі не може задовольнити ні південноамериканських уболівальників, ні самих футболістів. Четверту позицію багато хто вважає провалом національної команди Бразилії на домашньому футбольному мундіалі 2014 року.