UnuAfajo.com

Зимова олімпіада 1960 року в скво-велли

Зимові Олімпійські ігри 1960 року п`яті за ліком, проводилися з 18 по 28 лютого в Скво-Веллі (США). Нагороди розігрувалися по 29 видам змагань в 5 видах спорту. Брало участь всього 655 спортсменів, в тому числі 144 жінки, з 31 країн світу. Яким чином Олександр Кашинг умовив керівництво федерацій з зимових видів спорту провести Ігри в Скво-Веллі, для багатьох залишається таємницею. Однак відомо, що він з такої нагоди зробив і представив МОК гігантський макет міста, який обійшовся йому в $ 5 800.
Зимова Олімпіада 1960 року в Скво-Веллі

Вперше ОІ проводилися на такій висоті - +1889 м над рівнем моря. Змагання з бобслею, з огляду на те, що в Скво-Веллі не було траси і брати участь в цьому виді спорту побажали всього 9 з 31 команд, не проводилися. Тому будувати трасу спеціально «під Олімпіаду» відмовилися. Зате на цій Олімпіаді вперше проводилися змагання з біатлону та бігу на ковзанах (серед жінок). Також варто відзначити, що в історії ЗОЇ в цей раз брали участь спортсмени всіх 5 континентів.

Організатори Гра в Скво-Веллі грунтовно підготувалися до такої події, побудувавши критий зимовий стадіон місткістю в 11 000 чоловік, а також інші спортивні об`єкти. Церемонія урочистого відкриття ОІ відбулася 18 лютого на крижаному стадіоні. Були присутні 15 000 глядачів. Варто відзначити, що шоу для цієї церемонії підготував Уолт Дісней - всесвітньо відомий голлівудський кінопродюсер. Клятву від імені всіх спортсменів-учасників Ігор вимовила фігуристка Керол Хейс.

У Скво-Веллі була вперше введена інформаційна система на основі обчислювальної техніки, значно полегшила проведення змагань.

У новій дисципліні - біатлоні - переможцем став швед Клас Лестандер. Варто відзначити, що біатлоністи з СРСР тоді отримали бронзу, а також зайняли 4-6 місця. У лижному спорті 3 «золота» завоювала команда Німеччини, по 2 - Швейцарії, Швеції та Фінляндії, по 1 - Франції, Австрії, Канади, Норвегії та СРСР.

У швидкісному бігу на ковзанах кращими були радянські спортсмени за видатним перевагою. З 8 видів змагання золоті медалі вони отримали в 6. Крім того, вони заробили 3 «срібла» і 2 «бронзи». Решта 2 вищі нагороди до себе на батьківщину відвезли норвежці. В день закриття ЗОЇ в Скво-Веллі були організовані ковзанярські старти на побиття рекордів. Тоді чотириразовий переможець Олімпійських ігор Е. Гришин встановив світовий рекорд. Більш того - він «вийшов» з 40 секунд, вперше в історії (39,6). В одиночному катанні на ковзанах обидва «золота» вибороли спортсмени з США, як і на минулих Іграх.

Напевно, головною несподіванкою в Скво-Веллі стала перемога хокейної збірної США. Фаворити - Канада, СРСР і Чехословаччина - були не при справах. Наші спортсмени зайняли тоді 3 місце.

Повний комплект нагород завоював лижник-ветеран з Фінляндії Вейкко Хакулинен. Олімпійська золота медаль була для нього третьою за рахунком.

Як і в 1956 році, в цей раз в загальнокомандному неофіційному заліку на голову вище всіх були спортсмени з СРСР, заробивши 146,5 очок і 21 медаль (7-6-8). Це було для того часу рекордну кількість нагород. Друге і третє місце поділили шведи і спортсмени з США - по 62 очки і по 3 «золота».

VIII зимові Олімпійські ігри пройшли з 18 по 28 лютого 1960 року в американському гірськолижному містечку Скво-Веллі, яке під час його висунення в кандидати на право проведення ігор навіть не було містом. Проте вибір МОК припав саме на нього.
Як пройшла Олімпіада 1960 року в Скво-Веллі

Відео: Де була перша зимова Олімпіада

Скво-Веллі з самого початку мало підходив для проведення зимової олімпіади. Етап підготовки теж затягнувся, міжнародний Олімпійський Комітет навіть подумував про перенесення Олімпіади. В результаті гри все-таки провели, однак багато об`єктів не встигли побудувати, тому змагання з деяких видів спорту довелося скасувати. Зокрема, не відбулися старти бобслея, так як на спорудження траси не вистачило грошей і часу.

Кількість приїхали на Олімпіаду учасників теж залишало бажати кращого, їх було значно менше, ніж на попередніх іграх - 665 спортсменів з 30 країн. У восьми спортивних дисциплінах були розіграні 27 комплектів нагород.

На олімпіаді в Скво-Веллі вперше був виконаний затверджений МОК гімн. Однією з особливостей цих змагань також стала висота місцевості - Скво-Веллі розташований на висоті 1889 метрів над рівнем моря, що створювало спортсменам додаткові труднощі.

В програму змагань увійшов біатлон, в індивідуальній гонці на 20 км переміг швед Клас Лестанден. За швидкістю ходу він поступився чотирнадцяти суперникам, проте зміг виграти за рахунок точної стрільби. Срібло завоював фін Антті Тюрвяйнен, бронзу радянський спортсмен Олександр Привалов.

Відео: Хоккей.Красная машина СРСР

Олімпійці СРСР дуже добре виступили в ковзанярському спорті, завоювавши 6 золотих, 3 срібних і 4 бронзових медалі. У стрибках з трампліну не було рівних спортсмену з НДР Хельмуту Рекнагелю. У чоловічому і жіночому фігурному катанні обидва золота дісталися американцям - Девіду Дженкінса і Керол Хейс. У парному катанні перемогу здобули канадці Барбара Вагнер і Роберт Пол.

У хокеї перемогу святкували американці, друге місце дісталося Канаді. Радянські хокеїсти посіли третє місце, поступившись збірній США з рахунком 2: 3, а Канаді 5: 8. Не дуже вдало для спортсменів з СРСР склалися і лижні гонки, єдину золоту медаль в гонці на 10 км завоювала Марія Гусакова. Срібло та бронза теж дісталися радянським лижницям Любові Козирєвої і Радье Ерошина. Ще одну срібну медаль ці ж спортсменки завоювали в командній естафеті.

За підсумками змагань перше місце в командному заліку зайняли радянські спортсмени, завоювавши 7 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей, основний внесок в перемогу внесли ковзанярі. На друге місце вийшла об`єднана команда Німеччини, до якої увійшли олімпійці з ФРН, НДР і Західного Берліна, вони завоювали 4 золотих медалі, 3 срібні і 1 бронзову. Третє місце дісталося спортсменам із США - 3 золотих нагороди, 4 срібних і 3 бронзових.