UnuAfajo.com

Зимова олімпіада 1932 року в лейк-плесід

Відео: Winter Olympic Games 1924 - 1976

Зимові Олімпійські ігри 1932 року пройшли в США, в Лейк-Плесіді, і стали першими Олімпійськими іграми, проведеними в Північній Америці. Вони відбулися в період світової фінансової кризи, тому помітно поступилися попереднім за кількістю країн-учасниць і кількістю спортсменів.
Зимова Олімпіада 1932 року в Лейк-Плесіді

Зимові Олімпійські ігри почали проводитися з 1924 року, змагання в Лейк-Плесіді стали третіми в їх історії. Світова фінансова криза наклала помітний відбиток на їх проведення, кількість спортсменів і країн-учасниць в порівнянні з іграми 1928 року помітно скоротилося. Всього в іграх взяли участь 252 спортсмени з 17 країн, при цьому 150 атлетів представляли дві країни - США і Канаду.

На третій Зимовій Олімпіаді були представлені такі спортивні дисципліни, як бобслей, ковзанярський спорт, лижні гонки, лижне двоборство, стрибки з трампліну, хокей, фігурне катання. У якості демонстраційних видів спорту були показані керлінг і гонки на собачих упряжках.

На цих іграх не було представників Радянського Союзу, вони почали брати участь в Зимових Олімпійських іграх тільки з 1956 року. Перше місце в командному заліку завоювали спортсмени з США з 6 золотими, 4 срібними і 2 бронзовими медалями. Друге місце дісталося олімпійцям з Норвегії: 3 золотих, 4 срібних і 3 бронзових нагороди. Третє місце отримали шведи з однією золотою і двома срібними медалями. Всього олімпійські медалі завоювали представники десяти країн.

Відео: Olympic games 1980, Lake Placid, biathlon man, relay 4 x 7.5 km

У хокейному турнірі брали участь лише чотири команди - збірні США, Канади, Німеччини та Польщі. Матчі вперше проходили в критому льодовому палаці, олімпійськими чемпіонами стала команда Канади, друге місце дісталося спортсменам із США, третє виборола Німеччина.

На трасі бобслею не було рівних американцям, з двох розіграних комплектів медалей вони взяли все золото, одне срібло та одну бронзу. Настільки ж переконливо виступили спортсмени з США і в ковзанярському спорті, взявши золото на всіх чотирьох дистанціях.

Відео: Олімпіада 1980 Лейк-Плесіді, чоловіки, естафета 4х10 км (огляд)

У лижних гонках основна боротьба за медалі розгорнулася між шведами, фінами та норвежцями. У короткій гонці на 15 кілометрів золото і срібло взяли шведи, бронза дісталася фінам. У марафоні на 50 кілометрів золото і срібло вибороли лижники з Фінляндії, бронзу отримали норвежці. Нарешті, в лижному двоєборстві весь п`єдестал дістався спортсменам з Норвегії. Вони ж царювали і в стрибках з трампліну, завоювавши всі три медалі.

У фігуристів в чоловічому катанні золото завоював Карл Шеффер з Австрії, у жінок перемогла Соня Хені з Норвегії. У катанні спортивних пар золото дісталося Андре Брюне і П`єру Брюне.